ویدیو پلیر اپل

برای کاربران فعلی و آینده‌ی سیستم عامل iOS 16 و iPadOS 16 خبرهای هیجان‌انگیزی داریم. به گفته‌ی سایت 9to5Mac، ویدیو پلیر پیشفرض اپل در هر دو سیستم عامل جدید با قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی اصلاح شده است. این ویدیو پلیر در تمام برنامه‌ها توسط اپل استفاده می‌شود و علاوه بر این‌ها، در برخی از برنامه‌های شخص ثالث آیفون و آیپد نیز به کار می‌رود. به جز قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید ذکر شده، ویدیو پلیر اصلاح شده رابط کاربری بهبودیافته‌ای هم دارد.

برخی از تغییراتی که این کمپانی روی ویدیو پلیر iOS و iPad OS اعمال کرده، بر اساس تغییراتی ست که پیش از این روی ویدیو پلیر موجود در Apple TV دارای سیستم عامل tvOS 15 انجام داده بود. به طور مثال، تخصیص یک اصلاح در ویدیو پلیر، باعث می‌شود تا کاربران بتوانند به راحتی عنوان فیلمی که در حال دیدن آن هستند را مشاهده کنند. این کار با استفاده از فونت‌های بزرگتری که نام فیلم و اپیزود خاص آن را نشان می‌دهد، انجام می‌شود.

ویدیو پلیر اپل

صرف نظر از این که دکمه توقف (Pause) قابل مشاهده است یا نه، با ضربه زدن روی مرکز صفحه می‌توانید مشاهده‌ی ویدیو را به صورت موقت متوقف کنید و برای پخش دوباره کافی ست برای بار دوم ضربه بزنید. در نسخه‌های قبلی، کاربر برای این کار می‌بایست یک بار روی صفحه ضربه می‌زد تا کنترل‌ها نمایان شوند و سپس مجددا روی حالت توقف ضربه می‌زد. در سیستم عامل‌های iOS 16 و iPadOS 16 دیگر نیازی به این کار نیست و این اصلاح منجر به صرفه‌جویی بیشتری در زمان کاربر خواهد شد.

ویدیو پلیر اپل

اپل دکمه‌ای را که ضربه زدن روی آن منجر به fill display action می‌شد را حذف کرده است (پوشاندن کل صفحه نمایش با محتوا). با رابط کاربری اصلاح شده‌ی ویدیو پلیر، تنها کافی ست با دو انگشت خود روی صفحه زوم کنید تا تمام سطح نمایشگر با محتوای در حال پخش پر شود. از آن جایی که ویدیو پلیر اصلاح شده دیگر با دو بار ضربه زدن کار نمی‌کند، از این پس کاربران نمی‌توانند با کنترل‌های این چنینی میزان پوشش‌دهی صفحه توسط ویدیوی در حال مشاهده را تغییر دهند.

ویدیو پلیر اپل

تغییر دیگری هم وجود دارد که به کاربران امکان می‌دهد ویدیو را به جای 15 ثانیه در نسخه‌های قبل، 10 ثانیه به جلو یا عقب ببرند. در سیستم عامل‌های iOS 16 و iPadOS 16 می‌توان زمان پخش را با ضربه زدن روی منوی سه نقطه‌ای تغییر داد. آپشن‌های مربوط به سرعت پخش نیز بین 1.5x، 1.25x، 1x، 0.5x و 2x متغیر است. برخی از برنامه‌های شخص ثالث نیز به کاربران اجازه می‌دهند هر گونه تغییر در آپشن‌های مربوط به سرعت پخش را شخصی‌سازی کنند.

زمانی که می‌خواهید یک ویدیو را به عقب یا جلو ببرید، می‌توانید این کار را از هر نقطه‌ای و با کشیدن انگشت خود به سمت چپ یا راست انجام دهید، چه کنترل‌ها قابل مشاهده باشند و چه نباشند. با توجه به این که انگشت خود را با چه سرعتی روی صفحه نمایش می‌کشید، فیلم به جلو یا عقب می‌رود و همه کنترل‌های دیگر روی صفحه نمایش ناپدید می‌شوند. با استفاده از این قابلیت اصلاح شده، کاربران می‌توانند فیلمی که در حال مشاهده‌ی آن هستند را به سرعت به جلو یا به عقب ببرند.

احتمالا iOS 16 تا ماه سپتامبر برای عموم مردم منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...