کوالکام RB5 5G

کوالکام که یک کمپانی مطرح در تولید تراشه‌های الکترونیکی ست، از اولین پلتفرم 5G و هوش مصنوعی جهان رونمایی کرد. این فناوری به هدایت نسل جدید هواپیماهای بدون سرنشین با عملکرد بالا و مصرف کم (UAVs) کمک می‌کند. پلتفرم پرواز کوالکام RB5 5G توسعه‌ی تبلیغاتی، اقتصادی و صنعتی هواپیماهای بدون سرنشین را سرعت می‌بخشد و امکانات جدیدی را برای صنایعی که به دنبال استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و مزایای هوشمند هستند، فراهم می‌کند. بر اساس بیانیه‌ی این کمپانی، این پلتفرم از پردازنده‌ی کوالکام QRB5165 استفاده می‌کند و بر اساس آخرین فناوری‌های کوالکام ساخته شده‌است. در روز های آتی، اطلاعات بیشتری از قابلیت های پلتفرم 5G به شما ارائه می دهیم، پس با آی زی همراه باشید.

Dev Singh، مدیر ارشد توسعه و کسب و کار و مدیر کل رباتیک خودکار، هواپیماهای بدون سرنشین و ماشین‌های هوشمند کوالکام در این زمینه می‌گوید: «پلتفرم کوالکام RB5 5G برای توسعه‌ی هواپیماهای بدون سرنشین با ویژگی‌های مستقل و هوشمند طراحی شده‌است و قابلیت‌های پرواز را وارد بخش‌های صنعتی، تبلیغاتی و اقتصادی می‌کند. » کوالکام برای تکمیل آزمایش‌های مربوط به شبکه و یافتن بستر مناسب برای این پلتفرم با Verizon همکاری می‌کند و انتظار دارد که این پلتفرم که دارای قابلیت 5G mmWave است، از طریق بازار Verizon ارائه شود. این پلتفرم با اتصال 5G و Wi-Fi 6، فراتر از خط دید (BVLOS) و برای پشتیبانی از پروازهای ایمن‌تر و مطمئن‌تر، توانایی‌های مهم پرواز را افزایش می‌دهد. از این گذشته، کنترل‌های ایمنی دیگر به تنهایی نمی‌توانند اطمینان صنعتی و تجاری را تضمین کنند.


خبر مرتبط:

پشتیبانی از سرویس ۵G در ۱۶۶۲ شهر دنیا


به گفته‌ی این شرکت، کیت توسعه‌ی پرواز کوالکام RB5 5G در سه ماهه‌ی چهارم 2021 در دسترس خواهد بود. مدیر اجرایی Everguard، می‌گوید: «استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای ضبط تصاویر برای نقشه‌برداری توپوگرافی محل ساخت و ساز، ردیابی پیشرفت ساخت و ساز، نظارت امنیتی و ردیابی تجهیزات در ترکیب با حسگرهای اینترنتی اشیایی که در سایت‌های ساختمانی مستقر شده‌اند، نحوه تحویل پروژه‌های ساختمانی را متحول خواهد کرد.»

در روز های آتی، اطلاعات بیشتری از دیگر قابلیت های پلتفرم 5G به شما ارائه می دهیم، پس با آی زی همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...