تراشه‌های مودم 5G داخلی اپل

اپل در تلاش است برای تهیه‌ی اجزای اصلی دستگاه‌های خود، وابستگی‌اش را به تامین کنندگان شخص ثالث کاهش دهد. در همین راستا، چند سالی ست که این غول فناوری در صدد است مودم 5G دستگاه‌هایش را خودش بسازد.

پیش از این گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد گوشی‌های هوشمند سری آیفون اپل که سال آینده عرضه می‌شوند، می‌توانند مودم 5G این کمپانی را همراه خود داشته باشند اما خبرهایی که به تازگی به بیرون درز کرده حاکی از آن است که این اتفاق قرار نیست به این زودی‌ها محقق شود.

بنا بر آخرین گزارش مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، کمپانی اپل هنوز نتوانسته مودم 5G داخلی خود را بسازد. بر اساس گفته‌های او، کوالکام قرار است کماکان به عنوان تامین کننده‌ی انحصاری تراشه‌های مودم 5G گوشی‌های آیفون باقی بماند.

انتظار می‌رفت که کوالکام تنها 20 درصد از تراشه‌های مودم 5G آیفون‌های سال 2023 را تامین کند اما با این اوصاف به احتمال زیاد این کمپانی باید 100 درصد این تراشه‌ها را برای اپل بسازد.

با این که اپل هنوز هم روی ساخت مودم 5G کار می‌کند اما برای رسیدن به هدف و بهره‌مندی از نتیجه‌ی رضایت بخش به زمان بیشتری نیاز دارد تا در نهایت بتواند تراشه‌های ساخت خود را در گوشی‌های آیفون و سایر دستگاه‌هایش به کار بگیرد.

اپل در سال 2019 کسب و کار تراشه‌ی مودم اینتل را خریداری کرد و کار روی تراشه‌های ساخت خود را آغاز نمود تا از این طریق وابستگی خود را به کوالکام کاهش دهد. کمپانی اپل و کوالکام چندی پیش بر سر هزینه‌های مربوط به مجوز دعوای حقوقی داشتند که در نهایت حل و فصل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...