در حال بارگذاری ...
17 ویژگی مخفی آیفون

اگر می خواهید بیشترین استفاده را از تلفن اپل خود ببرید این راهنمای استفاده از ویژگی های آیفون را بخوانید.

قطعا شما هزینه زیادی برای آیفون خود پرداخت کرده اید و احتمالا هنوز هم پرداخت می کنید. طبیعی است که بخواهید بیشترین استفاده را از آن ببرید. در اینجا لیستی از نکات و ویژگی های پنهان آیفون را آورده ایم که به شما کمک می کند از تلفن خود به خوبی استفاده کنید.

لیست زیر شامل مواردی است که درباره آن ها کمتر صحبت شده است، اما دوست داریم آن ها را هر روز استفاده کنیم.

پس اگر به دنبال این نکات هستید با ما همراه باشید.

1. مرکز کنترل iOS خود را سفارشی کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

یکی از مواردی که باعث می شود استفاده از آیفون راحت تر شود، سفارشی کردن کنترل سنتر است. با سفارشی کردن مرکز کنترل، می توانید ویجت های مورد نظر خود را به آن اضافه کنید و تنها با پایین کشیدن انگشت خود حتی زمان که آیفون قفل است، به آن دسترسی سریع داشته باشید. به عنوان مثال می توانید برنامه Shazam را به آن اضافه کنید تا از موسیقی استفاده مفید تری ببرید.

برای انجام این کار به تنظیمات بروید و Control Center را پیدا کنید و در بخش More Controls هر کنترلی را که بیشترین نیاز را به آن دارید اضافه کنید.

1. از Back Tap برای کنترل های اضافی آیفون استفاده کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

با فعال کردن Back Tap، قادر خواهید بود با زدن یک ضربه یا دو و سه ضربه به پشت تلفن از کنترل های بیشتری استفاده کنید. مثلا با زدن سه ضربه از دوربین استفاده کنید.

برای سفارشی سازی آن می توانید در Accessibility به بخش Back Tap بروید.

1. نقشه تعاملی آب و هوای iOS را باز کنید

با اینکه سری آیفون 13 دارای گواهی IP68 ضد آب هستند، باز هم ماندن در زیر باران جالب نیست. برنامه هواشناسی آیفون یک نقشه تعاملی از آب و هوای خوانا دارد که به طور دقیق آب و هوای روز بعد را پیش بینی می کند.

پیش بینی 12 ساعته هر نقطه کره زمین درباره کیفیت هوا و بارندگی شما را به یک گزارشگر آب و هوا تبدیل می کند. برای استفاده از آن در اپلیکیشن Weather به پایین سمت چپ بروید و نماد نقشه را انتخاب کنید.

2. هر آنچه را که روی صفحه نمایش شما است با استفاده از سیری به اشتراک بگذارید

17 ویژگی مخفی آیفون

با iOS 15 می توانید تجربه بهتری برای اشتراک گذاری داشته باشید. شما می توانید به جای اشتراک گذاری با روش قدیمی از روش پیشرفته تری به کمک سیری استفاده کنید و هر آنچه روی صفحه تان است را با مخاطب خود به اشتراک بگذارید. این کار برای زمانی مفید است که برای اشتراک گذاری زمان کمی دارید. این اشتراک گذاری شامل مواردی می شود که در لحظه روی نمایشگر قرار دارد. به عنوان مثال تصویر یا عکس روی صفحه یا حتی آهنگی که در لحظه به آن گوش می دهید را می توانید به اشتراک بگذارید.

برای به اشتراک گذاشتن صفحه نمایش خود با یک مخاطب، این عبارت ساده را بگویید: «Hey Siri, share this with…» و اسم مخاطب مورد نظر خود را بگویید.

3. به ترک پد مخفی آیفون دسترسی پیدا کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

استفاده از صفحه کلیدهای صفحه نمایش برای افرادی که دست کوچکی دارند نسبتا دردسر ساز خواهد بود. برای حل این موضوع در آیفون یک ترک پد لمسی مخفی قرار دارد که برای اسکن آسان و دقیق در سراسر صفحه نمایش استفاده می شود.

برای تبدیل کردن صفحه کلید به ترک پد، تنها لازم است انگشت خود را روی نوار فاصله قرار دهید.

3. دوربین آیفون خود را به یک اسکنر اسناد تبدیل کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

برای اسکن یک سند و تبدیل صفحات نوشته شده به یک فایل دیجیتالی نیاز به یک دستگاه اسکنر اختصاصی یا چاپگر همه کاره بود. هنوز هم این دستگاه ها مورد استفاده هستند. اما اگر لازم باشد متنی را به سرعت از کتاب درسی خود به یادداشت ها انتقال دهید، چه؟ خوشبختانه iOS برای این موضوع راه حلی ارائه کرده است. دوربین آیفون شما اکنون می تواند تقریبا کار همین اسکنر ها را انجام دهد.

برای این کار، برنامه ای که می خواهید متن را در آن اسکن کنید را باز کنید. مثلا می توانید از یادداشت ها یا هر برنامه مربوط به متن دیگری استفاده کنید. در قسمت وارد کردن متن انگشت خود را چند ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید. بعد از آن باید نماد اسکنر را ببینید. بعد از آن می توانید به راحتی متن خود را اسکن کنید.

4. فایل ها و عکس ها را بین برنامه ها بکشید و رها کنید

یکی دیگر از ویژگی های کمتر شناخته شده اپل این است که می توانید عکس ها یا یا حتی پی دی اف یا صفحه وب را در برنامه هایی مانند یادداشت ها یا پیام ها رها کنید.

برای انجام این کار لازم است انگشت خود را روی تصویر مورد نظر نگه دارید و به بالا و پایین بکشید و در همین حین انگشت دست دیگر خود را از پایین به بالا بیاورید تا برنامه ای که می خواهید را پیدا کنید و عکس را در آن رها کنید.

5. کدهای مخفی را وارد کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

کد های مخفی ای برای آیفون وجود دارد که با استفاده از آن ها آیفون می تواند طیف وسیعی از کار ها را برای شما انجام دهد. مثلا مخفی کردن شماره، تغییر مسیر تماس ها و دیدن داده های مربوط به اتصال تلفن از مواردی هستند که با استفاده از کد های مخفی می توان انجام داد. مثلا شما می توانید با شماره گیری عدد تصویر بالا کد IMEI آیفون خود را ببینید.

6. برنامه ماشین حساب آیفون خود را مهندسی کنید

ممکن است در ابتدا فکر کنید که ماشین حساب شما یک ماشین حساب ابتدایی و معمولی است. برای تبدیل کردن آن به یک ماشین حساب مهندسی برنامه را در حالت افقی استفاده کنید تا موارد بیشتری را ببینید. همچنین می توانید در بالای صفحه نمایش با کشیدن انگشت خود به سمت چپ یا راست یک رقم را در ماشین حساب حذف کنید.

7. با استفاده از Spotlight در هر زمان وهر مکان جستجو کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

به وسیله Spotlight می توانید خیلی سریع هر چیزی را جستجو و پیدا کنید. حتی می توانید از Spotlight زمانی که دستگاه قفل است استفاده کنید. در حالت قفل برای دسترسی به Spotlight می توانید انگشت خود را از هر سمتی به غیر از سمت راست که کنترل سنتر را باز می کند به پایین بکشید.

8. هنگامی که ماسک میزنید Face ID را فعال کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

از زمان عرضه iOS 15.4 این امکان فراهم شد که به هنگام استفاده از ماسک صورت بتوان قفل آیفون را باز کرد. برای این کار لازم است که سوئیچ استفاده از Face ID با ماسک روشن شود که مجددا نیاز است صورت را اسکن کرد. خبر خوب این است که بعد از آن با هر بار روشن یا خاموش کردن سوئیچ نیاز به اسکن مجدد نیست.

9. از فلش خود برای اعلان ها استفاده کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

آیا شما هم دوست دارید مانند کاربران اندرویدی وقتی اعلانی دریافت می کنید چراغ های مربوط به اعلان را ببینید؟ خوب است بدانید می توانید این کار را انجام دهید. اما فقط زمانی برای شما مفید خواهد بود که تلفن شما در تاریکی با در سطحی رو به پایین قرار گرفته باشد. با این حال هنوز هم خوب است، چون باعث می شود در تاریکی اعلان ها را از دست ندهید.

برای روشن کردن چراغ LED اعلان ها در تنظیمات به بخش Accessibility بروید و روی LED Flash for Alerts  یا فلش LED برای هشدار ها ضربه بزنید تا روشن شود.

10. طلسم های هری پاتر را با استفاده از سیری انتخاب کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

اگر شما هم جز طرفداران هری پاتر هستید، جالب است بدانید که می توانید از سه طلسم هری پاتر برای کار با سیری استفاده کنید و گوشی خود را به یک عصای جادویی تبدیل کنید.

مثلا با گفتن طلسم Lumos که چوب جادویی را روشن می کند، شما می توانید عبارت “Hey Siri, Lumos” را بگویید و فلش گوشی خود را روشن کنید. یا طلسم Nox که عصا را خاموش می کند، در عبارت “Hey Siri, Nox” فلش گوشی را خاموش می کند. طلسم Accio که یک طلسم احضار است برای باز کردن برنامه ها مثلا Hey Siri, Accio Spotify به کار میرود که بعد از آن Spotify باز می شود. با استفاده از میانبر ها می توان طلسم های بیشتری را سفارشی کرد.

11. نحوه استفاده از نوار لغزنده زوم Maps

همه ما با زوم کردن به وسیله دو انگشت آشنا هستیم. راه حل دیگر که با دوبار ضربه زدن انجام می شود، در برنامه گوگل مپ به گونه ای طراحی شده است که کنترل آن را با یک دست برای شما راحت می کند. برای کنترل سطح زوم، ضربه دوم را نگه دارید و با آن بزرگنمایی یا کوچک نمایی کنید.

12. برنامه های حساس را با استفاده از App Library مخفی کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

اگر می خواهید به جای استفاده از پوشه برنامه های خود را مخفی کنید تا کسی نتواند آن ها را ببینند، می توانید با استفاده از App Library برنامه را بدون حذف کامل از صفحه اصلی حذف کنید.

برای این کار انگشت خود را روی برنامه ای که می خواهید نگه دارید تا منو ظاهر شود. اکنون گزینه Remove App را انتخاب کنید و در منوی دوم Remove from Home Screen را فشار دهید.

13. برای کاهش استرس صداهای پس زمینه را روشن کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

اگر به کمی آرامش نیاز دارید، می توانید به صداهای آرامش بخش مانند صدای باران، دریا و غیره گوش دهید. این کار باعث می شود حواس پرتی تان کم شود و اگر مشغول کاری هستید تمرکزتان بیشتر شود. خوشبختانه این کار نیاز به اینترنت ندارد.

برای استفاده از این قابلیت منوی تنظیمات را باز کنید و به بخش Accessibility بروید. سپس وارد Audio/Visual شوید و روی Backgrounds Sounds کلیک کنید. با استفاده از نوار بالای صفحه، صدا های پس زمینه روشن می شوند.

14. چندین برنامه را به طور همزمان مرتب کنید

17 ویژگی مخفی آیفون

احتمالا این که باید هر برنامه را جدا انتخاب کنید تا بتوانید با جابه جایی آن صفحه اصلی را مرتب کنید شما را خسته می کند. یکی از کاربردی ترین ویژگی های کمتر شناخته شده این است که می توانید چندین برنامه را باهم انتخاب و به سرعت جابه جا کنید.

برای استفاده از این قابلیت روی یک برنامه نگه دارید و کمی حرکت دهید تا تمام برنامه ها شروع به لرزیدن کنند. در حالی که انگشت خود را نگه داشته اید از انگشت دیگری برای انتخاب برنامه های دیگر استفاده کنید تا آنها را گروه بندی کنید. در حالی که یک انگشتتان در پایین است، از انگشت دیگری برای کشیدن برنامه ها به صفحه مورد نظر استفاده کنید و در آنجا برنامه ها را رها کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...