در حال بارگذاری ...
عکسبرداری سه بعدی

در روز 24 سپتامبر، کمپانی بزرگ شیائومی پتنتی که سیستم تصویربرداری جدیدی را تعریف می‌کند، منتشر کرد. این اختراع جدید به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از چندین دستگاه متصل به یکدیگر، عکسبرداری سه بعدی انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این اختراع شرکت شیائومی با izee همراه باشید.

حق ثبت اختراع این فناوری شماره انتشار CN113438462A را دارد و تحت عنوان “روش و دستگاه عکس‌برداری وابسته به چند دستگاه، تجهیزات الکترونیکی و محیط ذخیره‌سازی” ثبت شده‌ است. طبق توضیحات این پتنت، این فناوری جدید قادر است تصاویری را که از طریق چند دستگاه متصل به هم ثبت شده را با هم ترکیب کند و تصاویری سه‌بعدی خلق کند. این فناوری، تجربه عکاسی کاربران را بهبود می‌بخشد و به آن‌ها امکان می‌دهد روش‌های خلاقانه‌تری را زمان عکسبرداری از یک سوژه یا منظره به کار گیرند.

طبق این ثبت اختراع، فرآیند عکسبرداری با ارتباط بین این دستگاه‌های به هم پیوسته اتفاق می‌افتد. در واقع اول اجازه اتصال به دستگاه‌ها ارسال می‌شود و سپس اطلاعات مربوط به عکسبرداری‌های انجام شده را به دست آورده و عکس نهایی را خلق می‌کند. دستگاه‌هایی که این فناوری را دارند می‌توانند با اتصال به هم عکس پانوراما هم بگیرند. برای آفرینش چنین تصاویری حداقل به دو دستگاه نیاز است. هنوز مشخص نیست که آیا کمپانی شیائومی در دستگاه‌های آینده خود از فناوری عکسبرداری سه بعدی استفاده می‌کند یا نه اما به نظر می‌رسد فرآیند عکاسی با اتصال چندین گوشی هوشمند، که مشارکت چندین کاربر را می‌طلبد، جذاب‌تر باشد و کاربران را به داشتن ارتباطات اجتماعی بیشتر ترغیب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...