پیدا کردن گوشی‌ اندروید

ممکن است تلفن خود را فراموش کنیم یا حتی به راحتی آن را گم کنیم. زیرا همیشه نمی‌توانیم آن را امن و ایمن نگه‌داریم بنابراین احتمال دارد در نهایت گوشی خود را در مکان نادرستی جا بگذاریم. در چنین شرایطی پیدا کردن گوشی‌ اندروید گم شده بسیار دشوار است و کار را برای کاربران نیز سخت می‌کند، بنابراین با آی زی همراه باشید تا راهی مطمئن برای حل این مشکل به شما معرفی کنیم.

با استفاده از قابلیت Find My Phone در تلفن‌های اندروید، این مسئله به راحتی قابل حل است. این برنامه با ساعت هوشمند جفت می‌شود و از طریق آن‌ می‌توان به راحتی مکان تلفن را شناسایی کرد. این ویژگی علاوه بر یافتن تلفن، به قفل کردن آن و پاک کردن اطلاعات نیز کمک خواهد کرد.

فقط مطمئن شوید که با استفاده از حساب کاربری گوگل که از طریق لپ‌تاپ قابل دسترسی ست، به تلفن وارد شوید. همچنین، گزینه‌ی مکان در تلفن‌های اندرویدی باید روشن باشد تا ردیابی آن برای کاربران آسان‌تر شود.

در اینجا مهم‌ترین اقداماتی که باید برای ایمن نگه‌داشتن اطلاعات تلفن‌های اندرویدی در صورت از دست رفتن صورت گیرد، ذکر شده‌ است.

  1. وب سایت com/find را باز کنید و با استفاده از حساب کاربری گوگل که در تلفن وارد کرده‌اید، وارد سایت شوید. اگر همان حساب در حساب دیگری وارد شده‌ است، مطمئن شوید که دستگاه مورد نظر برای جستجو را انتخاب می‌کنید.
  2. اگر دستگاه خاموش باشد، گوگل موقعیت تقریبی دستگاه یا آخرین مکان شناخته شده را شناسایی می‌کند.
  3. در صورت قرار گرفتن دستگاه در مکانی نزدیک، کاربران می‌توانند به راحتی آن را پیدا کنند. در حالی که اگر در منطقه‌ی ناشناخته‌ای باشد، بازیابی آن دشوار می‌شود. در این صورت می‌توانید داده‌ها را با استفاده از کد IMEI از تلفن پاک کنید.
  4. گزینه Secure Device را انتخاب کنید و سپس تلفنی را قفل کنید که پیام و شماره گوشی را نشان می‌دهد که کاربران می‌توانند برای کشف تلفن از آن استفاده کنند.

کاربران می‌توانند در صورت عدم موفقیت در پیدا کردن گوشی‌ اندروید، گزینه‌ی Erase Device را انتخاب کنند که در این صورت تمام داده‌ها از تلفن پاک خواهد شد. این امر با ایمن‌سازی اطلاعات از هرگونه سوء استفاده از داده‌ها در هرصورت جلوگیری می‌کند.

امیدوارم از مقاله امروز آیزی تک بهره لازم را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...