حسگر اثر انگشت اولتراسونیک یا نوری

آیا برای شما هم این سوال پیش آمده است که کدام اسکنر اثر انگشت گوشی بهتر است؟ قرار است در اینجا تمام تفاوت های اسکنر نوری و اولتراسونیک را بررسی کنیم تا بتوانید بهترین فناوری را پیدا کنید.

اسکنر اثر انگشت یکی از بهترین راه ها برای دسترسی آسان به گوشی است که به دلیل عدم نیاز به وارد کردن رمز عبور ایمنی را بیشتر می کند.

جالب است بدانید که انواع مختلفی اسکنر وجود دارد که در بسیاری از بهترین گوشی های اندرویدی قرار گرفته اند. ما در اینجا قصد داریم مزایا و معایب اسکنر های اولتراسونیک و نوری را بررسی کنیم.

اسکنر اثر انگشت اولتراسونیک چیست؟

اگر صاحب یکی از گوشی های رده بالای سامسونگ از سری اس مانند اس 21 اولترا هستید، شما دارای اسکنر اثر انگشت اولتراسونیک در صفحه نمایش موبایل می باشید. سامسونگ اولین بار این فناوری را در سری گلکسی اس 10 به کار برد. این اسکنر با استفاده از امواج صوتی قفل گوشی را باز می کرد.

این اسکنر هنگامی انگشت شما بر روی اسکنر است پالس هایی را ارسال می کند تا بتواند برجستگی ها و منافذ انگشت شما را ترسیم کند.

بنابراین، هنگامی که انگشت روی اسکنر قرار دارد، با بازگشت پالس ها به اسکنر، اثر انگشت شناسایی می شود تا قفل گوشی باز شود.

 

حسگر اثر انگشت اولتراسونیک یا نوری

مزایا و معایب اولتراسونیک چیست؟

از مزایای این اسکنر می توان به این موضوع اشاره کرد که حتی اگر دست شما چرب یا کثیف باشد یا وقتی در شرایط دمای پایین یا نور شدید قرار دارید لازم نیست هنگام اسکن اثر انگشت بیش از حد دقیق باشید.

همچنین، از آنجایی که جزئیات دقیق اثر انگشت شما به صورت سه بعدی ترسیم می شود، دسترسی به تلفن شما با استفاده از کپی دو بعدی اثر انگشت بسیار دشوار تر می شود.

با این حال مشکلاتی هم وجود دارد. به عنوان مثال برخی می گویند باید مراقب محافظ صفحه باشید. چون برای دقیق کار کردن اسکنر نباید هیچ شکاف هوایی بین محافظ صفحه و صفحه نمایش وجود داشته باشد.

اسکنر اثر انگشت نوری چیست؟

این نوع اسکنر بسیار رایج تر است و در برند های مختلف با قیمت های متفاوت (از Oppo با Find X3 Pro گرفته تا Google Pixel 6 Pro) یافت می شود.

اسکنر های نوری با استفاده از بازتاب نور انگشت کار می کنند. به همین دلیل هنگام برخورد انگشت با اسکنر، گوشی روشن می شود.

این نوع اسکنر با استفاده از نور LED، نواحی تاریک و روشن برجستگی های اثر انگشت را اسکن می کند تا تصویر اثر انگشت را تشخیص دهد.

 

حسگر اثر انگشت اولتراسونیک یا نوری

مزایا و معایب اسکنر نوری چیست؟

مزیت اصلی آن این است که قیمت مقرون به صرفه ای دارد، به همین دلیل رایج تر است.

فریب دادن این اسکنر ها نسبت به اسکنر اولتراسونیک آسان تر است، در نتیجه امنیت کمتری دارند. استفاده از یک تصویر اثر انگشت با وضوح بالا ممکن است بتواند این اسکنر را فریب دهد. همچنین وقتی انگشت شما چرب یا کثیف باشد دقت این اسکنر کمتر می شود.

کدام اسکنر بهتر است؟

هر دو اسکنر نکات مثبت و منفی خود را دارند. با این حال واضح است که اسکنر اولتراسونیک از فناوری برتری برخوردار است.

اسکنر های نوری بسیار رایج اند. بعید است که این نوع اسکنر ها به طور کامل ناپدید شوند. به طور کل اسکنر اولتراسونیک امنیت بیشتری را برای تلفن شما فراهم می کند و استفاده آسان تری دارد.

اسکنر هایی که اکنون از آن ها استفاده می کنیم احتمالا مشکلات کمی دارند، اما انتظار داریم که گوشی های رده بالای دیگر مانند سامسونگ از فناوری اولتراسونیک برخوردار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...