در حال بارگذاری ...
دوربین گوشی های هوشمند

زمانی که در یک رویداد مهم قصد گرفتن عکس یا ویدیو برای ثبت آن لحظه را دارید، به گرفتن عکس با گوشی هوشمند خود اکتفا می کنید، یا به یک دوربین اختصاصی SLR روی می آورید؟ همانطور که میدانید، این روز ها گرفتن عکس در زندگی ها رایج شده است و اکثر کاربران ترجیح می دهند برای گرفتن عکس های خانوادگی و این قبیل عکس ها از گوشی هوشمند خود استفاده کنند.

رئیس و مدیرعامل شرکت Sony Semiconductor Solutions (SSS)، تروشی شیمیزو است. این مدیر موفق تیمی را اداره می کند که تامین کننده حسگرهای دوربین گوشی های هوشمند است. بنابراین، شیمیزو به اتفاقاتی که در این صنعت می افتد، نگاه ویژه تری دارد. طبق گزارشی، شیمیزو گفته است که کیفیت عکس با گوشی های هوشمند تا چند سال آینده از کیفیت تصویر دوربین های تک لنز بازتابی (SLR) فراتر خواهند رفت.

یک دوربین SLR از ترکیبی از آینه ها و منشور ها استفاده می کند تا تصویری که از منظره یاب مشاهده می شود، همان تصویری باشد که توسط عکاس گرفته می شود. دوربین های DSLR، دوربین های دیجیتال تک لنز رفلکس هستند که از سنسورهای تصویر استفاده می کنند. اسلایدی در کنفرانس سونی نشان می‌دهد، سونی انتظار دارد کیفیت عکس دوربین گوشی‌های هوشمند در سال 2024 از کیفیت تصاویر دوربین‌های لنز قابل تعویض (ILC) فراتر رود.

بنابراین، انتظار می رود تا دو سال آینده عکس هایی که توسط گوشی های هوشمند گرفته می شوند، از عکس هایی که توسط دوربین های DSLR و دوربین های بدون آینه گرفته می شوند، باکیفیت تر باشند. یکی از دلایل بالا رفتن کیفیت، افزایش اندازه سنسور ها به بیش از یک اینچ است که باعث می شود داده های بیشتری را ضبط کنند. ساختار جدیدی که سونی ایجاد کرده است، هر پیکسل را با دو برابر نور بیشتر اشباع می کند، محدوده دینامیکی را افزایش می دهد و نویز تصاویر گرفته شده در نور کم را کاهش می دهد.

دوربین های گوشی هوشمند در زمینه جمع آوری نور بیشتر ماهر هستند و با قابلیت های پردازشی که توسط هوش مصنوعی انجام می شود این پیش بینی غیرممکن نیست. آیا چند سال پیش فکر می کردید گوشی شما عکس های بهتری نسبت به دوربین گرانقیمت SLR تولید کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...