در حال بارگذاری ...
ساعت هوشمند یا ردیاب تناسب اندام

امروز در سلسله مقالات Izeetech ما به شما در مورد انتخاب یک ساعت هوشمند یا ردیاب تناسب اندام مناسب کمک می‌کنیم. امروزه وقتی به بازار مراجعه می‌کنید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب یک گجت پوشیدنی مناسب وجود دارد. از اپل و سامسونگ گرفته تا فیت بیت و گارمین و شیائومی که به شما کمک می‌کند تا تناسب اندام خود را بهبود ببخشید.

ساعت های هوشمند و ردیاب های تناسب اندام کالاهای دیجیتالی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا همیشه در ارتباط بمانید، فعالیت های روزمره خود را ردیابی کنید و پیشرفت خود را در جهت اهداف تناسب اندام رصد کنید. اما تفاوت هایی بین دستگاه‌ها وجود دارد، بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک از قابلیت‌ها برای شما مهم‌تر است.

به طور کلی، ردیاب های تناسب اندام بیشتر بر روی سلامت و نظارت بر فعالیت های ورزشی تمرکز دارند تا اعلان های هوشمند. صفحه های کوچکتر آن‌ها برای خواندن و پاسخ به پیام ها مناسب نیستند. برخی از سازندگان ساعت های هوشمند با توجه به مد روز (افرادی که عمدتاً یک ساعت جذاب با ویژگی های هوشمند خوب و فاقد ویژگی های تناسب اندام می‌خواهند) را هدف قرار گرفته اند.

برخی از آن‌ها نیز به‌طور مستقیم توجه خود را به علاقه مندان به تناسب اندام معطوف می‌کنند، کسانی که می‌خواهند حسگرهای زیادی برای ردیابی ورزش های تخصصی داشته باشند. تعداد زیادی ساعت هوشمند نیز وجود دارد که هر دو این ویژگی ها را با هم ارائه می‌دهند.

این ساعت ها ظاهر زیبا، ویژگی های پیشرفته بهداشتی، ویژگی های پیشرفته هوشمند و ردیابی دقیق ورزشی را ارائه می‌دهد. ساعت هوشمند یا ردیاب تناسب اندام را انتخاب کنید و سپس با بررسی اطلاعات، ویژگی های ارائه شده را کاوش کنید. اگر از دستگاه همراه استفاده می‌کنید، برای کاوش باید به پایین برگه “ویژگی ها” در پایین صفحه بروید.

هنگامی که تصمیم گرفتید کدام دستگاه را می‌خواهید، در ردیاب تناسب اندام و بررسی ساعت های هوشمند جستجو کنید تا پوشیدنی مناسب برای نیازها و بودجه خود را پیدا کنید. ما ردیابی قدم ها، مسافت و ضربان قلب را از طریق تست های دقیق قرار می‌دهیم. در راهنمای ما برای دقیق‌ترین ساعت های هوشمند و ردیاب های تناسب اندام، قیمت هر مدل را بیابید.

چقدر باید خرج کنید؟

ردیاب تناسب اندام را می‌توانید با هزینه ای کمتر از 20 پوند خریداری کنید و یا بیش از 200 پوند برای مدل‌های برتر هزینه کنید. ساعت های هوشمند در حدود 15 پوند تا بیش از 600 پوند است. هزینه بیشتر معمولاً به این معنی است که ویژگی های بیشتری مانند ردیابی چند ورزش یا 4G برای برقراری تماس بدون تلفن دریافت می‌کنید.

از دیگر مواردی که بر قیمت تأثیر می‌گذارد، طراحی و مواد ساخت است. برخی از ساعت ها دارای طیف وسیعی از گزینه های طراحی در دسترس هستند، مانند انتخاب نوارهای چرمی، بافتنی یا فلزی یا نسخه های محدود که مورد تأیید مشاهیر است. شما باید حداقل 70 پوند برای یک ردیاب تناسب اندام مناسب هزینه کنید، اما چند مورد مناسب با قیمت 30 تا 70 پوند در دسترس هستند.

به طور کلی باید حداقل 170 پوند برای یک ساعت هوشمند خوب هزینه کنید، اما ساعتی وجود دارد که غالباً با قیمت حدود 95 پوند و برخی دیگر با قیمت 120 تا 150 پوند در دسترس است. گرچه قیمت به هیچ وجه شاخص عملکرد نیست. ما ردیاب ها و ساعت های هوشمند زیادی را می شناسیم که گران هستند اما استفاده از آن‌ها نادرست و ناخوشایند است.

ساعت هوشمند یا ردیاب تناسب اندام

چرا ردیاب تناسب اندام انتخاب کنید؟

در سطح ابتدایی، یک ردیاب تناسب اندام یا فعالیت می‌تواند به شما درکی از فعالیت روزمره، پیگیری مراحل، کالری یا خواب شما بدهد. دستگاه های پیشرفته‌تر از انواع خاصی از ورزش مانند دویدن، دوچرخه سواری، شنا یا گلف پشتیبانی می‌کنند. برخی از ردیاب های هوشمند تمرینات ورزشی چندوجهی دقیقی را ارائه می‌دهند، بنابراین می‌توانید کل تمرین خود را، از تردمیل تا استخر پیگیری کنید.

برخی از آن‌ها دارای سنسورهای پیشرفته تری برای ردیابی هستند، مانند مانیتورهای ضربان قلب و برخی از این ردیاب ها همانند ساعت هوشمند قابلیت نمایش اعلان های تلفن همراه را دارند. ردیاب هایی که دارای GPS داخلی هستند می‌توانند به طور مستقل از تلفن شما کار کنند، به این معنی که می‌توانید آن را در خانه و برای دویدن یا دوچرخه بیرون بگذارید.

مزایا:

ردیاب های اساسی با قیمت های پایین در دسترس هستند. می‌توانید با محدوده ای مناسب از ویژگی های موردنظر با قیمت 40 پوند یکی از آن‌ها را بدست آورید، بنابراین اگر بودجه محدودتری داشته باشید، گزینه خوبی است. مدل های زیادی نیز وجود دارد که با توجه به راحتی طراحی شده اند، بنابراین شما می‌توانید تمام روز آن را بدون هیچ مشکلی بپوشید.

دستگاه های پیشرفته برای ورزش ها و فعالیت های بسیار خاص در دسترس هستند، اما با قیمت های بالاتر که ممکن است باعث تعجب شما شود که آیا با یک ساعت هوشمند وضعیت بهتری دارید یا خیر؟

معایب:

خارج از حوزه ورزش و فعالیت، دستگاه ها از نظر تنوع برای عملکردهای دیگر متفاوت هستند، مانند اعلان های هوشمند از تلفن، پخش موسیقی و برنامه های شخص ثالث. بهترین ردیاب ها دقیق و راحت استفاده می‌شوند. اگر فکر می‌کنید ردیاب تناسب اندام بهترین گزینه برای شماست، باید مشخصات گجت مورد نظر خود را به‌طور کامل بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید.

ساعت هوشمند یا ردیاب تناسب اندام

چرا ساعت هوشمند انتخاب کنید؟

به طور خلاصه: اگر ایده تلفن هوشمند مینیاتوری را روی مچ دست خود دوست دارید یا به دنبال ویژگی های خاص ردیابی ورزشی هستید، به سراغ ساعت هوشمند بروید. بزرگترین نقطه قوت ساعت‌های هوشمند این است که آن‌ها می‌توانند به سادگی اعلان های تلفن هوشمند شما را به‌هم پیوند دهند.  مانند متن، تماس، ایمیل، جهت، قرار ملاقات های تقویم و پیام های رسانه های اجتماعی.

بهترین گزینه ساعت های هوشمند به شما امکان می‌دهد که به راحتی اعلان ها را مشاهده و به آن‌ها پاسخ دهید، متن را از طریق ایمیل پاسخ دهید، یا پاسخ “هوشمندانه” ارسال کنید و حداقل باید اصول مربوط به پیگیری تناسب اندام و فعالیت را انجام دهید. همچنین یک ساعت هوشمند به شما امکان می‌دهد با داشتن صفحه نمایش بزرگتر از ردیاب تناسب اندام، جزئیات بیشتری از ورزش یا اعلان های هوشمند خود را در یک نگاه و بدون بیرون آوردن تلفن خود مشاهده کنید.

همانطور که اشاره کردیم، برخی از آن‌ها دارای حسگرها و فناوری فعالیت‌های خاص مانند دویدن، شنا کردن یا گشت و گذار در فضای باز هستند.


مقاله مرتبط:

ساعت‌های هوشمند آینده ۲۰۲۱: دستگاه‌های هیجان انگیزی که منتظر آن هستیم


این ویژگی ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ارتفاع سنج – از فشار نمایان شده توسط فشار سنج یا داده های GPS استفاده می‌کند تا به شما بگوید که از سطح دریا چقدر بالا هستید، بنابراین می‌توانید مکان خود را در نقشه تشخیص دهید

فشارسنج- تغییرات فشار جو را تحریک می‌کند، بنابراین می‌توانید با ساعت هوشمند خود پیش بینی کنید که آیا هوا رو به وخامت است یا بهبود می‌یابد. حتی اگر ویژگی های ناوبری طوفانی را احساس کنند، حتی می‌توانند به شما هشدار دهند

امکانات ناوبری – خدمات ردیابی موقعیت مکانی (مانند GPS ، Glonass و Galileo)، قطب نما، نقشه های تصویری و گزینه ای برای ذخیره “خاطرات” مسیرهایی که طی کرده اید و افزودن توضیحات برای آن‌ها

دماسنج – می‌تواند به شما کمک کند برنامه ریزی کنید که هنگام پیاده روی طولانی چه چیزی را بپوشید

معیارهای دویدن – مانند سرعت، ارتفاع، تمرینات قابل تنظیم و بینش دقیق در مورد عملکرد و زمان بازیابی معیارهای خاص

شنا – مانند سرعت، مسافت، (SWOLF معیار بهره وری شنا)

سازگاری با مانیتور ضربان قلب قفسه سینه – این دقیق تر از قرائت ضربان قلب است که از مچ دست شما گرفته می‌شود.

برخی از ساعت های هوشمند محکم و با دوام ساخته شده اند، به خصوص دارای بند قوی و صفحه نمایش ضد خش هستند.

مزایا:

برای به روز بودن و پاسخ دادن به اعلان ها عالی است. بهترین ساعت ها همچنین ردیابی دقیق تناسب اندام را ارائه می‌دهند – مانند مراحل، فاصله و نظارت بر ضربان قلب – یا فراتر از آن هستند تا معیارهای دقیق ورزشی را ارائه دهند.

معایب:

ساعت های هوشمند گران هستند. و بسیاری از آن‌ها مخصوصاً ساعت‌های شیک و پرطرفداری مانند Wear OS گوگل یا ساعت های اپل عمر باتری کمی دارند، بنابراین به شارژ منظم نیاز دارند. مانند ردیاب های تناسب اندام، ساعت هوشمند می‌تواند در اندازه گیری دقیق فعالیت شما و همچنین در سهولت استفاده از آن‌ها متفاوت باشند.

آیا دستگاهی وجود دارد که همه این قابلیت ها را ارائه دهد؟

پاسخ به‌صورت نسبی است و بطور دقیق نمی‌توان به این سوال پاسخ گفت. مرز بین ردیاب های تناسب اندام و ساعت های هوشمند (کسانی که به مد علاقه مند هستند و کسانی که به ورزش علاقه دارند) به طور فزاینده ای کوچکتر می‌شود.

به همین دلیل ساعت هوشمند یا ردیاب تناسب اندام را از طریق همین ویژگی ها بررسی می‌کنیم تا بفهمیم آیا هر دستگاهی می‌تواند در هر دو ظرفیت عملکرد خوبی داشته باشد. هنگام ارزیابی ساعت های هوشمند، ما تأکید بیشتری بر عملکرد هوشمند داریم.

اپل به خوبی توانایی های ردیابی تناسب اندام و ردیابی فعالیت ورزشی را در اپل واچ خود، همراه با پیچیده ترین ویژگی های هوشمند و ظاهر خوب، ایجاد کرده است. هرچند ممکن است وسوسه انگیز باشد که اپل واچ گزینه ای ایده آل محسوب گردد، اما توجه داشته باشید که برای همه مناسب نخواهد بود.

اگر به یک ورزش خاص علاقه مند هستید، ممکن است اپل واچ از نظر معیارهایی که به شما می‌دهد، به اندازه کافی خوب نباشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که برای استفاده از ساعت اپل به آیفون نیز نیاز خواهید داشت. اگر شما عمدتاً به دنبال مد روز هستید، می‌توانید به جای آن یک ساعت شیک Wear OS گوگل را خریداری کنید.

با ادامه مقالات با izeetech همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...