در حال بارگذاری ...
نرم افزار iPadOS 16

بر اساس گزارشی جدید، در رویداد WWDC اپل قرار است iPadOS 16 معرفی شود. این نرم افزار تغییرات بزرگی خواهد داشت.

مارک گورمن از بلومبرگ، معتقد است که بزرگترین تغییر در این نرم افزار، رابط چند وظیفه ای خواهد بود. طراحی مجدد این رابط، جابجایی بین برنامه ها و وظایف را آسان تر می کند.

گزارش شده است که قسمتی از تلاش برای تولید دستگاه آیپدی است که بیشتر از تلفن هوشمند به لپ تاپ شباهت دارد.

این گزارش همچنین می افزاید که ممکن است اندازه پنجره های برنامه تغییر کند. مثلا می تواند چندین برنامه را به طور همزمان مدیریت کند. این تغییر قابلیت چند وظیفه ای را گسترش می دهد. به عنوان مثال، امکان افزودن سومین برنامه آیپد را به ترکیب فراهم می کند.

به نظر می رسد اپل تلاش شبیه سازی iPadOS به macOS را امسال ادامه دهد. اپل ممکن است یک مک بوک صفحه لمسی عرضه نکند و با تغییراتی در iPadOS آن را جبران کند. بلومبرگ اشاره کرده است که با اینکه سخت افزار آیپد به تراشه M1 ارتقا یافته، اما نرم افزار هنوز مسیر نوآورانه ای دنبال نکرده است. احتمالا به روز رسانی نرم افزار امسال بتواند این موضوع را حل کند.

این گزارش جزئیات بیشتری در مورد iPadOS 16 به اشتراک نگذاشته است. باید ببینیم اپل در جریان سخنرانی WWDC در تاریخ 6 ژوئن، قصد دارد چه چیزی را به نمایش بگذارد.

همچنین شایعه شده است که اپل می خواهد سخت افزار های جدید مک خود را معرفی کند. این امر در رویداد WWDC که بر روی نرم افزار ها تمرکز دارد، بعید به نظر می رسد. اگر این شایعه صحت داشته باشد، منتظر رونمایی یک مک بوک ایر جدید خواهیم بود.

موارد دیگری که اپل قرار است معرفی کند، شامل iOS 16، macOS 13، watchOS 9 و نرم افزارهای جدید برای Apple TV و HomePod می شود. همچنین شایعه شده است که ممکن است اپل پیش نمایش نرم افزار rOS) realityOS) در هدست AR آینده را ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...