فارغ از هر دلیلی که برای کنار گذاشتن گوشی‌های اندرویدی داشته باشید، این که چگونه باید همه‌ی داشته‌های خود را به آیفون انتقال دهید اضطراب‌آور است. بسیاری از برنامه‌ای اندرویدی نسخه‌ی iOS هم دارند اما به طور کلی اطلاعات اندروید همیشه با گوشی‌های آیفون خوب مَچ نمی‌شود.

خوشبختانه یک برنامه وجود دارد که به خوبی فرآیند انتقال را برای شما فراهم کرده و آن چیزی نیست جز Move to iOS. اپل این برنامه را از زمان iOS 9 راه‌اندازی کرد. این برنامه روی هر نسخه‌ی اندروید 5.0 به بعد کار می‌کند.

اخیرا برنامه Move to iOS یک به روز رسانی جدید داشته که به شما امکان می‌دهد کل تاریخچه‌ی چت و مدیای واتساپ را از یک گوشی اندرویدی به آیفون خود منتقل کنید و بالعکس.

با این وجود اگر زیاد اهل فناوری نیستید، می‌توانید به یک فروشگاه محصولات اپل مراجعه کرده و از آن‌ها بخواهید که اطلاعات را از گوشی اندرویدیتان به آیفون 13 منتقل کنند. اما اگر شیوه‌ی استفاده را بلد باشید، با این برنامه به راحتی می‌توانید این کار را از داخل خانه انجام دهید. اگر بخواهید اطلاعات خود را از یک گوشی اندرویدی به یک ایفون یا آیپد منتقل کنید، برنامه در نحوه‌ی آماده سازی، انتقال و مراحل پس از انتقال، شما را راهنمایی خواهد کرد.

قبل از شروع

اگر قبلا آیفون خود را آنباکس کرده و آن را راه‌اندازی کرده‌اید، برای این که این عملیات موفقیت‌آمیز باشد باید آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید. برنامه Move to iOS تنها با یک آیفون تازه نفس که هیچ اطلاعاتی روی آن وجود ندارد کار می‌کند. در غیر این صورت شما باید تمام مراحل را به صورت دستی انجام دهید که ارزش تلاش کردن ندارد.

بعد از این کار باید مطمئن شوید که هر دو دستگاه شارژ کافی دارند، دستگاه اندرویدی شما به Wi-Fi متصل است و دستگاه iOS شما برای اطلاعاتی که می‌خواهید انتقال دهید (از جمله اطلاعاتی که روی SD کارت ذخیره شده)، فضای ذخیره‌سازی کافی دارد.

اگر فایل‌هایی که روی دستگاه اندرویدی شما ذخیره شده بیش از ظرفیت گوشی آیفون جدیدتان باشد، زمانی که فضا تمام شود، عملیات انتقال متوقف خواهد شد و همان‌طور که اکثرا می‌دانیم، در این صورت برنامه لزوما نمی‌گوید که دلیل انتقال ناموفق کمبود فضای خالی بوده است.

برنامه‌ی Move to iOS با سیستم عامل اندروید 4.0 و بالاتر کار می‌کند و قادر است اکثر اطلاعات شما را به آیپد یا گوشی آیفون شما انتقال دهد.

1. دستگاه خود را آماده کنید

پس از نصب برنامه Move to iOS، دستگاه iPad OS یا iOS خود را روشن کنید و آن را راه‌اندازی نمایید. وقتی که به صفحه‌ی  Apps & Data می‌روید، باید گزینه‌ای به اسم Move Data From Android را مشاهده کنید. این همان چیزی ست که لازم دارید.

روی آن لینک ضربه بزنید. با این کار بین گوشی آیفون یا دستگاه آیپد شما و دستگاه اندرویدی‌تان یک شبکه‌ی Wi-Fi اختصاصی ایجاد می‌شود.

2. برنامه‌ی اندروید را باز کنید.

در دستگاه اندرویدی خود، برنامه‌ی Move to iOS را باز کنید. بعد از گذشتن از موارد قانونی، صفحه‌ی Find Your Code را مشاهده خواهید کرد. روی لینک Next ضربه بزنید.

3. گوشی‌های خود را متصل کنید.

به سراغ گوشی آیفون یا دستگاه آیپد خود بروید. در این حالت این دستگاه‌ها یک کد مربوط به اتصال نشان می‌دهند که می‌بایست آن را در برنامه‌ی Move to iOS وارد کنید. این فرآیند دقیقا مثل اتصال یک دستگاه بلوتوثی کار می‌کند. بعد از این که کد صحیح را وارد کردید، برنامه‌ی Move to iOS با آیفون یا آیپد متصل خواهد شد.

4. چیزهایی که می‌خواهید منتقل شوند را انتخاب کنید.

برنامه Move to iOS قادر است 6 نوع داده از دستگاه شما منتقل کند که شامل: مخاطبین شما، تاریخچه‌ی پیام‌های شما، عکس‌ها و فیلم‌های پوشه‌ی camera roll، بوک مارک‌های وب، تقویم‌ها و حساب‌های ایمیل شما می‌شوند.

هر شش گزینه به صورت پیشفرض برای انتقال نشانه‌گذاری می‌شوند. با این حال اگر نمی‌خواهید آن‌ها را کپی کنید، می‌توانید تیک هر کدام از این موارد را بردارید.

اپل تلاش می‌کند برنامه‌های iOS رایگان معادل برنامه‌های شما را هم پیدا کند. بنابراین، اگر برنامه‌ای هم در گوگل پلی و هم در اپ استور اپل در دسترس باشد، اپل تمام تلاش خود را می‌کند تا آن را پیدا کند تا بتوانید پس از دریافت اطلاعاتتان به راحتی آن‌ها را دانلود کنید. با این وجود این برنامه داده‌های محلی یا local برنامه‌هایی که ممکن است در دستگاه اندروید شما ذخیره شده باشند را انتقال نمی‌دهد.

5. تا انتقال اطلاعات یک فنجان چای دم کنید!

اگر عکس و فیلم‌های زیادی دارید، انتقال آن‌ها مدتی طول می‌کشد. ممکن است در برنامه‌ی اندرویدی این طور به نظر برسد که انتقال اطلاعات تمام شده، اما در دستگاه iOS نوار انتقال اطلاعات کماکان در حال پیشرفت باشد.

تا زمانی که دستگاه iOS اعلام نکرده، انتقال اطلاعات تمام نمی‌شود. تا آن زمان از هیچ کدام از برنامه‌ها خارج نشوید چرا که این کار انتقال را کنسل می‌کند و مجبور می‌شوید دوباره از نو شروع کنید. همان‌طور که قبلا گفته شد، باید دیتای موبایل در گوشی اندرویدی شما خاموش باشد چرا که حتی یک تماس تلفنی هم می‌تواند انتقال اطلاعات را مختل کند.

مدام منتظر تمام شدن انتقال اطلاعات نباشید و گوشی‌هایتان را جایی بگذارید که وسوسه‌ی کلنجار رفتن با آن را نداشته باشید. پس سعی کنید تا اتمام انتقال اطلاعات از یک فنجان چای لذت ببرید!

6. محتواهای گوشی‌های خود را با هم مقایسه کنید.

قبل از شروع به کار کردن با گوشی آیفون خود یا حذف محتویات گوشی اندرویدی خود، باید مطمئن شوید که همه چیز به درستی انتقال یافته است. همان طور که قبلا اشاره کردیم، برنامه‌ی Move to iOS لزوما به شما در مورد کافی نبودن فضای ذخیره‌سازی هشدار نمی‌دهد.

توصیه می‌شود اطلاعات منتقل شده، مثل لیست مخاطبین یا سابقه‌ی پیام‌ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که چیزی از قلم نیوفتاده است.

7. مابقی فایل‌ها را به صورت دستی منتقل کنید.

برنامه‌ی Move to iOS همه چیز را منتقل نمی‌کند، فایل‌های موسیقی، کتاب‌های الکترونیکی، PDF، cloud documents و دیگر فایل‌ها باید به صورت دستی انتقال یابند. اپل در مورد این که چه کار کنید که فایل‌های مخصوص اندروید در iOS کار کند نیز یک راهنمای پشتیبانی ارائه می‌دهد.

در اکثر موارد بهتر است برای انتقال این مدل اطلاعات، گوشی اندرویدی خود را به یک کامپیوتر متصل کنید و فایل‌هایی که قصد ذخیره کردن آن‌ها را دارید به آن انتقال دهید و سپس گوشی آیفون خود را به همان کامپیوتر متصل کنید.

به عنوان مثال می‌توانید فایل‌های موسیقی خود را در iTunes یا Apple Music اضافه کنید، سپس کتابخانه‌ی موسیقی خود را با آیفون خود همگام‌سازی نمایید. این در مورد کتاب‌های الکترونیکی موجود در Apple Books هم صدق می‌کند. شما می‌توانید همه‌ی فایل‌ها و اسناد خود را درون یک پوشه روی کامپیوتر خود کپی کنید، سپس iPhone Fileهای خود را با آن پوشه همگام‌سازی کنید، در نتیجه با این کار کپی‌هایی از تمام آن‌ها دریافت خواهید کرد.

8. نصب برنامه‌های مورد نظر شما

اگر برنامه‌ی Move to iOS نتوانست تمام برنامه‌های شما را پیدا کند، یا اگر بسیاری از برنامه‌های شما در آیفون به جای برنامه‌های رایگان، پولی بودند، باید خودتان آن‌ها را در برنامه‌ی اپ استور آیفون یا آیپد خود جستجو کنید. تقریبا تمام برنامه‌های معروف اندرویدی در iOS و iPadOS هم در دسترس‌اند.

با برنامه‌هایی که به اشتراک نیاز دارند، مثل نتفلیکس یا اسپاتیفای، نیازی نیست دوباره اشتراک آن‌ها را خریداری کنید، فقط باید با جزییات حساب خود به آن‌ها وارد شوید و همان اطلاعاتی که در اندروید داشتید را با آیفون ادامه دهید.

اما در مورد برنامه‌های پولی، مثلا بازی‌هایی که یکبار آن‌ها را از Play Store خریداری کرده‌اید، اگر می‌خواهید دوباره از آن‌ها در iOS یا iPad OS لذت ببرید، باید مجددا همان برنامه را در App Store خریداری کنید.

بسیاری از برنامه‌های پر فروش موجود در اندروید، در iOS هم در دسترس‌اند. اگر دقیقا نسخه‌ی iOS همان برنامه را پیدا نکردید، معمولا یک جایگزین کاملا مشابه آن را خواهید یافت.

9. گوشی اندروید خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید یا به اصطلاح reset factory کنید.

زمانی که تمام فایل‌ها و موارد مورد نیاز خود را از گوشی قدیمی خود تهیه کردید، وقت آن است که تمام محتویات آن را پاک کنید تا بتوانید با خیال راحت آن را بفروشید. روند انجام این کار در هر گوشی اندرویدی با گوشی دیگر متفاوت است، اما در کل باید اول به سراغ منوی Settings بروید.

در اکثر گوشی‌های اندرویدی باید به Settings، System، Advanced، Reset و در نهایت Erase all data بروید. در گوشی سامسونگ باید از طریق Settings، General Management، Reset و در نهایت Factory data reset عمل کنید. در هر صورت، بعد از این روند باید پین کد یا رمز عبور گوشی را وارد کنید و در نهایت پاک کردن تمام اطلاعات را تایید نمایید.

این فرآیند ممکن است کمی زمان‌بر باشد، به همین دلیل گوشی اندرویدی شما باید به حد کافی شارژ داشته باشد. بعد از این کار، برای پشت سر گذاشتن اندروید و شروع به کار با iOS کاملا آماده خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...