کمبود جهانی تراشه

بر اساس یک گزارش جدید، کمبود جهانی تراشه که در حال حاضر صنعت تلفن‌های هوشمند را گرفتار کرده‌است، «همه شرکت ها به جز اپل» را تحت تأثیر قرار داده‌است. برای بررسی دقیق تر این معضل با آیزی تک همراه باشید

گزارشی از Wave7 Research نشان می‌دهد که این کمبودها سازندگان گوشی‌های اندرویدی ارزان‌قیمت را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. در این میان به ویژه سامسونگ و وان پلاس به شدت آسیب دیده‌اند. با این حال، به نظر نمی‌رسد که این کمبودها به طور قابل توجهی بر آیفون، مک یا آیپد تاثیر چندانی گذاشته باشد. بر اساس گزارش‌های اخیر، کمپانی اپل از قبل موجودی تراشه‌های مورد نیاز خود را تامین کرده بود. البته این امر درباره‎‌ی تولیدکنندگان تجهیزات اصلی صدق نمی‌کند.

زمانی که کوالکام در اوایل سال جاری اعلام کرد تقاضا برای تراشه‌ها از عرضه بیشتر است، کمپانی‌های سامسونگ و وان پلاس به ویژه از لحاظ اقتصادی بسیار آسیب دیدند. بر اساس گزارش‌های اپل اینسایدر، به نظر می‌رسد کمبود جهانی تراشه به شدت بر کمپانی وان پلاس تأثیر گذاشته است. زیرا سهم بازار این شرکت در ماه می به دلیل عرضه کم مدل‌های خاص، به 10 درصد کاهش یافته است.


خبر مرتبط:

طراحی و تولید تراشه‌های پیشرفته‌ اینتل و کوالکام برای ارتش آمریکا


ظاهراً سامسونگ تولید گوشی‌های پرچم‌دار درجه یک خود را در اولویت قرار داده‌ است، زیرا عرضه گلکسی S21 و S21 اولترای آن ثابت است، در حالی که دستگاه‌های ارزان قیمت آن در بسیاری از مکان‌ها موجود نیست.

انتظار می‌رفت که پیش از رویداد آیفون در ماه سپتامبر، سهم بازار اپل در ماه جولای کاهش بیاید اما چنین اتفاقی رخ نداد. به عبارت دیگر، اپل شاهد افت فصلی معمولی در تابستان نیست. با این حال، محدودیت‌های عرضه ممکن است در نهایت با اپل جبران شود.

طبق گفته‌های مدیر مالی اپل، شرکت کوپرتینو در ماه سپتامبر شاهد بدتر شدن معضل کمبود جهانی تراشه خواهد شد و مشکلات به طور خاص ممکن است بر فروش آیفون و آیپد تاثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...