در حال بارگذاری ...

ایجاد چند تغییر در اپل واچ، مانند اضافه کردن میانبر ها، تغییر اهداف فعالیت، تغییر اندازه متن و ترفند هایی از این قبیل باعث می شوند از ساعت هوشمند تان راحت تر استفاده کنید.

برای ایجاد این تغییرات تنها لازم است یکی از مدل هایی را که اپل در حال حاضر می فروشد را داشته باشید. این که ساعت شما آخرین نسخه نرم افزار WatchOS 8 را اجرا کند، باعث می شود ساعت شما به آخرین ویژگی ها و به روزرسانی ها دسترسی داشته باشد.

در اینجا تنظیماتی را آورده ایم تا بتوانید بیشترین استفاده را از اپل واچ داشته باشید.

تمام اهداف فعالیت خود را تنظیم کنید

اپل با انتشار WatchOS 7 در سال 2020، گزینه ای به ساعت اضافه کرد که با آن می توانید مدت زمان ورزش خود را تغییر دهید. قبل از آن تنها می توانستید هدف یا میزان کالری را تغییر دهید.

بنابراین به جای استفاده از پیش فرض هایی که قبلا اپل تعیین کرده است، حال می توانید زمان را متناست با برنامه روزانه تان تغییر دهید.

این تغییر کوچک باعث می شود فعالیت خود را از زمانی که واقعا از خواب بیدار می شوید شروع کنید، نه زمانی که اپل مشخص کرده است. مثلا اگر شب ها از ردیابی سلامت اپل واچ خود استفاده می کنید و نیاز دارید آن را در صبح شارژ کنید زمانی را از دست نمی دهید.

برای این کار به برنامه Activity در ساعت خود بروید و Change Goals را انتخاب کنید و تنظیمات خود را برای هر سه معیار انجام دهید.

اسکرین شات های تصادفی

روش ساده برای گرفتن اسکرین شات این است که دکمه تاج دیجیتال و کناری را همزمان فشار دهید. اگر شما به طور تصادفی از آن استفاده می کنید و برنامه Photos را با این تصاویر پر می کنید، می توانید آن را غیر فعال کنید.

برای این کار به تنظیمات ساعت یا برنامه ساعت در آیفون تان بروید. سپس وارد قسمت عمومی یا General شوید و به پایین بروید و اسکرین شات را پیدا کنید و Enable Screenshots را خاموش کنید.

برنامه‌های دلخواهتان را در داک ظاهر کنید

اگر اپل واچ شما با برنامه های نصبی زیادی پر شده است، احتمالا برایتان کمی دشوار است تا برنامه مورد نظرتان را پیدا کنید. وقتی دکمه کناری را میزنید، اپل واچ به شما برنامه های اخیری را که استفاده کردید نشان می دهد. میتوانید این برنامه های اخیر را با استفاده از داک که تعویض کننده اپلیکیشن در آیفون است، با برنامه های مورد نظرتان عوض کنید.

برای سفارشی کردن داک می توانید منوی تنظیمات ساعت خود را باز کنید، به Dock بروید و گزینه Favorites را انتخاب کنید. البته بهتر است برای سفارشی کردن برنامه ها از آیفون خود استفاده کنید.

برنامه Watch را در آیفونتان باز کنید. سپس Dock و بعد از آن Favorites را انتخاب کنید. در اینجا لیستی از برنامه ها را مشاهده می کنید که به دو بخش Favorites و Do Not Include تقسیم شده اند. برنامه های دلخواه شامل مواردی می شود که داخل داک به شما نشان داده می شود. می توانید دکمه ویرایش را انتخاب کنید و لیست علاقه مندی ها را مطابق میل خود سفارشی کنید.

عکس‌های حالت پرتره را که می‌خواهید روی مچ دست خود ببینید، انتخاب کنید

اگر می خواهید عکس های پرتره را به عنوان پس زمینه ساعتتان انتخاب کنید، وارد تنظیمات Watch در موبایلتان شوید. در آنجا به Face Gallery بروید و در دسته New Watch Faces گزینه Portraits را انتخاب کنید. در زیر Content  گزینه Choose Photos را می بینید. می توانید حداکثر 24 عکس را انتخاب کنید که هر بار دست خود را بالا می آورید یا روی صفحه می زنید تا روشن شود، به طور خودکار عوض شوند.

صفحه نمایش اپل واچ را برای مدت طولانی تری روشن نگه دارید

مواقعی وجود دارد که نمی خواهید اپل واچ خود به سرعت خاموش شود. مثلا هنگامی که مشغول خواندن پیامی طولانی هستید یا حواستان به تایمر ساعت است، مدت بیشتری از زمان پیش فرض اپل واچ (15 ثانیه) را نیاز دارید. برای تغییر این زمان می توانید در تنظیمات ساعت وارد بخش نمایش و روشنایی شوید و Wake Duration (مدت بیداری) را تا 70 ثانیه افزایش دهید.

نصب خودکار برنامه ها را متوقف کنید

اپل واچ به صورت خودکار اپلیکیشن هایی را که بر روی موبایلتان نصب می کنید را در خود نصب می کند. این کار باعث می شود فضای ساعتتان پر تر شود و پیدا کردن برنامه های دلخواهتان را سخت می کند.

برای تغییر آن به برنامه Watch تلفن خود بروید و در تنظیمات عمومی یا General، سوئیچ نصب خودکار برنامه را خاموش کنید. این کار را باساعتتان هم می توانید انجام دهید. برای این کار وارد منوی اپ استور شوید و بارگیری خودکار را خاموش کنید.

بعد از آن برای نصب جداگانه برنامه ها روی ساعت می توانید در برنامه Watch گوشی را باز کنید و در پایین صفحه در لیست برنامه های موجود، برنامه جداگانه را نصب کنید.

صدای اعلان ها را خاموش کنید

اگر می خواهید حالت بی صدای اپل واچ را روشن کنید، برای راه اندازی مرکز کنترل انگشتتان را از پایین صفحه به بالا بکشید و روی نماد زنگ ضربه بزنید تا حالت بی صدا فعال شود.

همچنین برای این کار می توانید وارد تنظیمات اپل واچ شوید و در قسمت Sound & Haptics حالت بی صدا را فعال کنید. اگر نمی خواهید به طور کامل صدای اعلان ها را ببندید می توانید با استفاده از نوار، صدا را کم یا زیاد کنید.

از Siri فقط زمانی که هدفون دارید استفاده کنید

سیری برای تنظیم تایمر، شروع تمرینات و بررسی آب و هوا می تواند مفید باشد. با این حال ممکن است صدای بلند آن شما را اذیت کند. می توانید این مورد را طوری تغییر دهید که هنگامی که از هدفون استفاده می کنید بازخورد شنیداری ارائه دهد. وارد تنظیمات ساعتتان شوید و در Siri بخش  Voice Feedback را باز کنید. در اینجا گزینه Headphones Only به شما نمایش داده می شود. در بالای تنظیم صدای سیری، نام هدفونتان (در صورتی که به ساعتتان متصل باشد) ظاهر می شود.

با افزایش اندازه فونت، خواندن متن را آسان تر کنید

خواندن اعلان ها و عناوین خبری در صفحه نمایش کوچک سخت است. خوشبختنه می توانید اندازه فونت را بزرگ تر کنید تا اعلان ها را راحت تر  بخوانید. برای این کار تنظیمات ساعت تان را باز کنید و در پایین به اندازه متن بروید. برای تنظیم اندازه می توانید دکمه تاج را بچرخانید یا یا روی حرفی که ظاهر می شود ضربه بزنید. در اپل واچ سری 7 که نمایشگر بزرگتری دارد گزینه بزرگنمایی بیشتری وجود دارد.

یادآوری “نفس کشیدن” را متوقف کنید

هر چند ساعت یکبار، اپل واچ بوق می زند و یادآوری می کنید که نفس بکش! اولین باری که آن را می بینید احتمالا برای شما خنده دار است که این ساعت چنین چیزی را یادآوری می کند. مگر می شود کسی یادش برود نفس بکشد. البته این ساعت این کار را برای این انجام می دهد که به شما یادآوری کند لحظه ای با نفس کشیدن ذهنتان را آرام کنید و تنفس خود را کنترل کنید. برای کسانی که این دستور العمل را انجام نمی دهند تکرار این یادآوری هر 4 ساعت یکبار عذاب آور است.

برای خاموش کردن این یادآوری به اپلیکیشن واچ در آیفون تان بروید و در پایین Mindfulness app را انتخاب کنید و آن را خاموش کنید. توجه داشته باشید که اگر ساعتتان از WatchOS 8 پشتیبانی نمی کند به جای این کلمه Breathe را می بینید.

قفل اپل واچ خود را با آیفون باز کنید

ممکن است تایپ رمز عبور برای باز کردن اپل واچ کمی دشوار باشد. یک راه ساده تر وجود دارد. می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که وقتی قفل آیفون باز است ساعت نیز به طور خود کار باز شود.

وارد منوی تنظیمات ساعت شوید و در پایین Passcode را انتخاب کنید. مطمئن شوید که Unlock with iPhone روشن است. برای آن هشداری دریافت می کنید که به شما می گوید که اگر آن را روشن کنید از آیفون شما برای باز کردن اپل واچ خود استفاده می شود.

برنامه های خود را آسان تر پیدا کنید

نمایش برنامه ها به صورت شبکه ای در نگاه اول عالی به نظر می رسد، اما پیدا کردن برنامه را کمی دشوار می کند. اگر برنامه های زیادی بر روی ساعت نصب کرده اید، می توانید آن ها جوری تنظیم کنید که به جای نمایش شبکه ای به صورت لیست الفبا ظاهر شوند.

وارد تنظیمات ساعت شوید. به App View بروید و List View را انتخاب کنید. بعد از آن هر موقع که دکمه تاج دیجیتال را فشار میدهید برنامه ها به صورت لیست به شما نمایش داده می شوند که می توانید به ترتیب الفبا برنامه مورد نظرتان را پیدا کنید.

سیری را کنترل کنید

برای فعال کردن سیری در اپل واچ سه روش مختلف وجود دارد. می توانید مچ دستتان را نزدیک به دهانتان ببرید و شروع به صحبت کنید، می توانید تاج دیجیتال را مدت طولانی فشار دهید، یا می توانید از عبارت “Hey, Siri” استفاده کنید. ممکن است متوجه شده باشید که هنگام صحبت کردن با شخص دیگری، سیری به طور خودکار فعال می شود. خوشبختانه، می توانید آن را تغییر دهید.

در تنظیمات ساعت یا اپلیکیشن ساعت وارد Siri شوید و گزینه هایی که نمی خواهید را غیر فعال کنید.

تنظیم مجدد Control Center

مانند آیفون میتوانید کنترل سنتر اپل واچ تان را تغییر دهید و تنظیماتی مانند مزاحم نشوید، حالت هواپیما و چراغ قوه را فعال کنید.

ممکن است نماد هایی که در فهرست پیش فرض قرار گرفته اند مناسب شما نباشند و بخواهید آن ها را ویرایش کنید.

برای دسترسی به Control Center  انگشت خود را از پایین به بالا بکشید. یا اگر در برنامه ای هستید پایین صفحه را به مدت طولانی فشار دهید. پس از آن انگشتتان را به بالا بکشید تا به آن دسترسی پیدا کنید.

در پایین گزینه ویرایشی قرار دارد که با آن می توانید نماد ها را به ترتیب دلخواه بکشید و رها کنید و با گزینه منهای قرمز رنگ، آن ها را حذف کنید. در آخر روی Done بزنید یا با دکمه تاج دیجیتال به صفحه اول برگردید.

باز هم ویژگی های بسیاری در اپل واچ وجود دارد که ارزش بررسی را دارد. مثلا برنامه EGG می تواند  کمک به شناسایی بی نظمی های ضربان قلب کند. گزینه های تمرینی جدیدی مانند پیلاتس و تای چی نیز وجود دارد. همچنین می توانید صفحه های ساعت سفارشی خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...