در حال بارگذاری ...

در روند تست گوشی سامسونگ گلکسی S22 ، آن را با گوشی هایی در رنج قیمت خودش مقایسه کردیم. این گوشی ها شامل آیفون 13 و پیکسل 6 گوگل می باشند. طبق این مقایسه این گوشی ها ، سامسونگ در برخی از ویژگی ها برتری دارد و در برخی این طور نیست. ویژگی قابل توجه سامسونگ گلکسی S22 داشتن یک لنز تله فوتوی اختصاصی است که در دو گوشی دیگر آنگونه نیست.

پیدا کردن گوشی با لنز تله فوتو با قیمت کمتر از 800 دلار سخت است. OnePlus 10 Pro با لنز تله فوتو آماده می شود و احتمال زیاد قیمتش از Galaxy S22 بیشتر خواهد بود. آیفون 13 پرو با داشتن این لنز 999 دلار قیمت دارد. گلکسی اس 22 برتری سخت افزار بالایی نسبت به گوشی های هم قیمت خود دارد. سامسونگ باید از این مزیت با ارزش خود استفاده کند.

لنز تله فوتو Samsung Galaxy S22: چه برتری ای دارد

درست است که مدل های قبلی سامسونگ دارای لنز تله فوتو بودند اما سامسونگ با S22 پیشرفت اساسی ای در قابلیت زوم پرچمداران خود کرد.

در حالی که گلکسی اس 21 و اس 21 پلاس از زوم هیبریدی 3 برابری پشتیبانی می کردند، گلکسی اس 22 و اس 22 پلاس از زوم اپتیکال 3 برابری پشتیبانی می کنند. این یک پیشرفت قابل توجه است.

این فناوری اتکای S22 به زوم دیجیتال را کاهش می دهد که در آن کیفیت عکس کمتر از عکس های گرفته شده با زوم اپتیکال است. چون با زوم دیجیتال تعداد پیکسل های عکس کم می شوند و نویز به پس زمینه اضافه می شود. اپل و سامسونگ با دوربین های خود زوم دیجیتال را جبران می کنند. نتایج عکس S22 واقعا چشمگیر است.

نبرد بزرگنمایی ها: گلکسی اس 22 در مقابل پیکسل 6 در مقابل آیفون 13

بیایید عکس های زوم گرفته شده S22 را با سایر تلفن های برتر مقایسه کنیم. اول با پیکسل 6 شروع می کنیم تا ببینیم آیا ویژگی Super Res Zoom می تواند با بزرگنمایی اپتیکال مطابقت داشته باشد یا خیر.

در این عکس از زوم دو برابر برای پیکسل 6 و 3 برابر برای s22 استفاده شده است. نتایج تقریبا مشابه هستند. عکس پیکسل 6 کاملا تمیز و بدون تیرگی است. رنگ ها در s22 کمی واقعی تر هستند.

در زوم حداکثر پیکسل 6 یعنی 7 برابر عکس کمی تار شده است در حالی که جزئیات مانند اسم ساختمان هنوز در s22 واضح است.

گلکسی S22 زومی فراتر دارد و از زوم 30 برابر پشتیبانی می کند. اما در این زوم نویز به عکس اضافه می شود اگر از پایه استفاده کنید برخی از این مشکلات را حل می کند. از زوم سوپر رزولوشن انتظار عکسی با کیفیت عالی نداشته باشید.

در مقایسه با آیفون 13 می توان گفت زوم اپتیکال آیفون 13 مناسب به نظر می رسد اما کیفیت آیفون 13 کمتر است و جزئیات را به خوبی S22 نشان نمی دهد.

عکاسی در نور کم در S22 بهبود یافته است. لنز تله فوتوی آن به خوبی عمل می کند. البته آیفون 13 و پیکسل 6 در نحوه برخورد با رنگ ها و سلفی دوربین های عالی ای دارند.

با این حال وقتی صحبت از زوم می شود گلکسی S22 رقیبی ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

منتظر باشید سایت در حال بارگذاری می باشد…