در حال بارگذاری ...

در اولین تصویر لو رفته از ساعت هوشمند دوربین دار متا (فیسبوک)، یک بریدگی به چشم می‌خورد که به نظر می‌رسد متعلق به یک دوربین سلفی ست. در این عکس لو رفته، صفحه ساعت خاموش است اما بریدگی دوربین به وضوح قابل رویت است.

این عکس که اولین بار به وسیله نشریه خبری بلومبرگ گزارش شده، در برنامه عینک هوشمند Ray-Ban Stories این کمپانی دیده شد. این ساعت که با اسم رمز میلان (Milan) از آن یاد می‌شود، صفحه نمایش بزرگی مثل اپل واچ دارد با این تفاوت که اپل واچ دوربین جلو ندارد. طبق نظر بلومبرگ، کاربران ساعت‌های هوشمند احتمالا تا به حال ساعتی با این سبک از طراحی را ندیده‌اند اما این عکس گزارشات قبلی فیسبوک را در رابطه با ساخت این ساعت هوشمند تایید می‌کند.

اگر ساعت هوشمند دوربین دار متا همان ساعتی باشد که در ماه ژوئن گزارشاتی از آن دریافت شد، احتمالا یک دوربین دوم قابل جدا شدن هم دارد. به نظر می‌رسد دوربین جلو برای تماس‌های تصویری استفاده می‌شود و رزولوشن p1080 را ارائه می‌دهد. این ساعت هوشمند از LTE هم پشتیبانی خواهد کرد و طبق گزارش The Information، به قابلیت‌های سلامتی، تناسب اندام و پیام‌رسانی نیز مجهز خواهد بود.


خبر مرتبط:

اطلاعات اولیه از ساعت هوشمند Redmi Watch 3


طبق گزارشات ماه ژوئن، برنامه کمپانی فیسبوک این بود که ساعت هوشمند دوربین دار متا را در تابستان سال 2022 عرضه کند اما منبع خبری بلومبرگ می‌گوید هنوز در مورد زمان عرضه آن تصمیم نهایی گرفته نشده‌است.

هم اکنون بازار ساعت‌های هوشمند تحت سلطه کمپانی‌های گوگل، گارمین، سامسونگ و اپل است. بنابراین کمپانی فیسبوک برای این که محصول خود را از این شرکت‌ها متمایز کند، تصمیم گرفته در ساخت آن از گوشی‌های هوشمند الهام بگیرد. مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت فیسبوک، با تاکید بر این رقابت، در جریان سخنرانی روز پنج شنبه خود از پلتفرم‌های محدود (Closed Platforms)، که ظاهرا منظور آن اندروید و iOS است، انتقاد کرد. در اوایل این هفته، فیسبوک قابلیت‌های ردیابی تبلیغات کمپانی اپل را عامل عدم دستیابی به تارگت‌های درآمدی خود دانست. کمپانی فیسبوک در ساعات اولیه‌ی 28 اکتبر نام خود را به متا تغییر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

منتظر باشید سایت در حال بارگذاری می باشد…