در حال بارگذاری ...

با اینکه مدت زیادی از انتشار آیفون 13 نگذشته است اپل از قبل روی آیفون 14 کار کرده است. طبق گزارش ها مدل های آیفون 14 پرو ممکن است صفحه نمایش بزرگتری داشته باشند. گزارش ها داشتن تراشه های مختلف در مدل جدید را تایید کرده اند. همچنین اپل هنوز روی ویژگی های ماهواره ای کار می کند.

جزئیات آیفون 14

شایعات گذشته مبنی بر این بود که آیفون 14 در 4 مدل عرضه می شود. اما این بار آیفون مینی در سری 14 عرضه نمی شود. آیفون 14 (با کد D27 و D28) در اندازه های 6.1 و 6.7 اینچی عرضه خواهند شد. ساخت آیفون 5/4 اینچی متوقف خواهد شد.

این دو گوشی دارای صفحه نمایشی مشابه با آیفون 13 پرو و 13 پرومکس خواهند بود. صفحه نمایش آیفون 14 پرو و 14 پرومکس ممکن است بلندتر باشد. ممکن است در طراحی جدید اپل از یک سوراخ پانچ قرصی شکل و ناچ استفاده می شود.

بنابر شایعات دو مدل اول آیفون 14 دارای تراشه A15 هستند و دو مدل دیگر تراشه جدید خواهند داشت.

اپل دو نسخه از تراشه A15 دارد که یکی از آن ها که در 13 پرو هم استفاده می شود دارای هسته گرافیکی اضافی با 6 گیگابایت رم است.

تمام آیفون های امسال دارای 6 گیگابایت رم خواهند بود. اپل میتواند تراشه A15 Bionic  را با اسم A15X تغییر دهد، مانند کاری که با تراشه آیپد پرو 2020 انجام داد.

اپل واچ سری 7 دارای پردازنده یکسانی با اپل واچ سری 6 است، اما بخاطر تغییرات جزئی تراشه ها که روی سیستم روی چیپ یا SoC ایجاد شده اند، “Apple S6” و “Apple S7” نامگذاری شده اند.

ویژگی های ماهواره ای

قبل از معرفی آیفون 13 گزارش شده بود که اپل مشغول کار بر روی ارتباط ماهواره ای برای نسل بعدی آیفون های خود است. این ویژگی به آیفون 13 اضافه نشد. اما هنوز شواهد گویای آن است که اپل در حال آزمایش نمونه های خود با قابلیت ارسال پیام متنی با ماهواره است. این سیستم با نام کد Stewie”” شناخته می شود. مطمئن نیستیم که آیا این قابلیت را در آیفون های امسال میبینیم یا خیر. احتمالا آیفون 14 و 14 پرو در پاییز معرفی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

منتظر باشید سایت در حال بارگذاری می باشد…