در حال بارگذاری ...
ردیابی زلزله

در تاریخ 17 سپتامبر 2021، شیائومی نوع جالبی از فناوری را ثبت اختراع کرد. این اختراع با عنوان “روش و تجهیزات ردیابی زلزله در گوشی‌های همراه” نام‌گذاری شد. همراه آیزی تک باشید تا اطلاعات بیشتری از این اختراع جذاب به شما ارائه دهیم.

این اختراع با شماره ثبت CN113406696A، روش یا سیستمی ست که می‌تواند از طریق تجهیزات موجود در گوشی هوشمند، زلزله را تشخیص دهد و آن را ردیابی کند. علاوه بر این، گوشی هوشمند مورد نظر اطلاعات کلیدی به دست آمده را به مرکز پردازش زلزله می‌فرستد. بنابراین، واضح است که این تجهیزات متعلق به حوزه فنی لرزه‌نگاری ست و به نوعی به پیشگیری از بلایا هم مربوط می‌شود.

ثبت اختراع جدید شیائومی کل فرآیند و شیوه‌ی عملکرد اختراع را شرح می‌دهد و درصدد است سنسور لرزه‌نگاری مجازی را استانداردسازی و مناطقی که زمین لرزه در آنها اتفاق می‌افتد را روی نقشه تعیین کند. این سیستم به پردازنده مرکزی اجازه می‌دهد تا بر اساس اطلاعات و خوانش‌های مختلف، احتمال وقوع زلزله را پیش‌بینی کند. این خوانش‌ها از طریق سنسور لرزه‌نگاری مجازی انجام می‌شود. این سنسور اطلاعات دریافتی را به مراکز پردازش لرزه‌نگاری ارسال می‌کند.

با استفاده از این فناوری تشخیص لرزش، کمپانی شیائومی می‌تواند به گوشی‌های هوشمند آینده خود یک سیستم هشدار سریع اضافه کند. فناوری ردیابی زلزله به اختراعی که شیائومی به تازگی برای هشدار سریع زلزله در رابط کاربری MIUI ثبت کرده و با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی کار می‌کند، بسیار شبیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...

منتظر باشید سایت در حال بارگذاری می باشد…