اتصال و راه اندازی ساعت سامسونگ

برای این که بتوانید به تمام قابلیت‌های هیجان‌انگیز گلکسی واچ خود دسترسی داشته باشید، باید آن را از طریق برنامه Galaxy Wearable app به گوشی هوشمند خود متصل کنید. البته اگر در حال حاضر گوشی هوشمندی در دسترس شما قرار ندارد، می‌توانید آن را بدون گوشی هوشمند هم راه‌اندازی کرده و اتصال آن به برنامه Galaxy Wearable را به بعد موکول کنید.

بعد از این که ساعت هوشمند گلکسی واچ خود را به برنامه Galaxy Wearable اتصال و تنظیمات اولیه را انجام دادید، ساعت هوشمند و تلفن همراه شما اتصال پویایی خواهند داشت. این برنامه می‌تواند واچ فیس‌ها و نوتیفیکیشن‌هایی که روی ساعت هوشمند نمایش داده می‌شود و همچنین تنظیمات دیگر را مدیریت کند. امکان نصب برنامه‌های جدید و به روزرسانی برنامه‌هایی که از قبل نصب شده نیز با این برنامه وجود دارد. در واقع شما می‌توانید اطلاعات خود (مثلا اطلاعات ورزشی موجود در برنامه Samsung Health) را به صورت خودکار بین دو دستگاه همگام‌سازی کنید. در حقیقت با این برنامه می‌توانید قابلیت‌های گلکسی واچ را از طریق گوشی هوشمندتان مدیریت کنید. این برنامه هم اکنون به صورت رایگان در فروشگاه گوگل (Google Play) در دسترس است.

طریقه اتصال ساعت سامسونگ به گوشی اندرویدی

برنامه Galaxy Wearable باعث می‌شود ساعت هوشمند شما به یک گوشی هوشمند سازگار متصل شود. البته قبل از خرید ساعت هوشمند باید از سازگاری آن با گوشی هوشمند فعلی خود اطمینان حاصل کنید. سپس می‌توانید از برنامه Galaxy Wearable برای مدیریت و پایش قابلیت‌های ساعت و برنامه‌هایی که از Play Store روی آن نصب کرده‌اید، استفاده کنید، که البته قبل از آن باید از اتصال بلوتوث گوشی هوشمند مطمئن شوید.

 1. برای نصب برنامه Galaxy Wearable به فروشگاه برنامه یا Play Store بروید و آن را باز کنید. عبارت “Galaxy Wearable” را جستجو کرده و آن را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Install ضربه بزنید.
 2. پس از بارگیری برنامه، روی Open و سپس روی Start ضربه بزنید.
 3. در این جا باید ساعت هوشمند خود را از بین گجت‌هایی که در سرچ بلوتوث دیده می‌شود انتخاب کرده و سپس دسترسی‌ها و اعلان‌هایی که ظاهر می‌شود را تا تکمیل مراحل راه‌اندازی تایید و دنبال کنید.
 4. هنگام اتصال ساعت هوشمند به گوشی، نوتیفیکیشن‌هایی برای فعال کردن سرویس اینترنتی خود روی ساعت مشاهده خواهید کرد.(برای نسخه‌های LTE (اگر ساعت هوشمند شما این سرویس را ارائه می‌دهد، باید دستورها را تا کامل شدن فرآیند فعال‌سازی دنبال کنید و به این صورت راه‌اندازی ساعت هوشمند خود را تکمیل کنید. اما اگر نمی‌خواهید این سرویس را روی ساعت هوشمند خود داشته باشید و یا اینکه ساعت هوشمند شما مدل وای فای است، می‌توانید این مرحله را رد کنید.
 5. برای اینکه یک دستگاه دیگر را به این برنامه اضافه کنید، کافی‌ست روی قسمت منو (که به شکل سه خط افقی ست) و در گوشه سمت چپ قرار گرفته ضربه بزنید و سپس روی گزینه Add a new device کلیک کنید و بعد دستگاهی که می‌خواهید به برنامه اضافه شود را انتخاب کنید.

تذکر: در صورت نیاز می‌توانید از Welcome Screen موجود در ساعت و یا بند هوشمند به قسمت accessibility موجود در تنظیمات دسترسی پیدا کنید. اگر گزینه‌های مربوط به accessibility را از قبل روی گوشی هوشمند خود تنظیم کرده‌اید، می‌توانید تنظیمات ساعت هوشمند را هم متناسب و مطابق با آن تغییر دهید.

طریقه اتصال ساعت سامسونگ به گوشی آیفون

تذکر: ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 4 کلاسیک با دستگاه‌های iOS سازگاری ندارند.

اگر یک گوشی هوشمند آیفون دارید، می‌توانید ساعت هوشمند خود را با استفاده از برنامه Samsung Galaxy Watch موجود در اپ استور به راحتی به گوشی هوشمند خود متصل و سپس آن را تنظیم کنید. اگر یک بند هوشمند مثل Galaxy Fit دارید، از برنامه Samsung Galaxy Fit برای اتصال استفاده کنید.

 1. ابتدا وارد App Store شوید و آن را باز کنید، سپس عبارت‌های “Samsung Galaxy Watch” و ” Samsung Galaxy Fit” را جست و جو و انتخاب کنید و سپس روی “GET” موجود در کنار برنامه ضربه بزنید تا برنامه‌ها دانلود شوند.
 2. پس از دانلود و نصب برنامه، روی OPEN و سپس روی عبارت “START THE JOURNEY” ضربه بزنید.
 3. ساعت هوشمند خود را از بین گجت‌های جستجو شده انتخاب کنید و سپس نوتیفیکیشن‌های روی صفحه را دنبال کنید تا مراحل راه‌اندازی تکمیل شود. طی این روند نوتیفیکیشن‌هایی هم برای فعال کردن سرویس اینترنتی مشاهده خواهید کرد که در صورتی که ساعت هوشمند شما این سرویس را ارائه می‌دهد، باید آن‌ها را دنبال کنید تا فرآیند فعال‌سازی تکمیل شود و راه‌اندازی ساعت به اتمام برسد.
 4. برای اضافه کردن دستگاه‌های دیگر روی More options (به شکل سه نقطه عمودی) ضربه بزنید، سپس روی گزینه Connect new device ضربه بزنید و سپس دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. قبل از متصل شدن به دستگاه جدید باید اتصال دستگاه دیگر را قطع کنید.
 5. به یاد داشته باشید که برخی از قابلیت‌ها مثل Email app و Samsung Pay در گوشی‌های غیر سامسونگ در دسترس نیستند.

تنظیم ساعت هوشمند سامسونگ بدون وجود یک گوشی هوشمند

تذکر: بندهای گلکسی فیت، گلکسی فیت 2 و ساعت‌های هوشمند گلکسی واچ 4 بدون گوشی قابل استفاده نیستند.

اگر گوشی هوشمند ندارید، مهم نیست! چرا که با مدل‌های خاصی از ساعت‌های‌ هوشمند، کماکان می‌توانید از آن‌ها بدون نیاز به تلفن همراه استفاده کنید.

 1. وقتی ساعت شما برای بار اول روشن شد، انگشت خود را به سمت بالا بکشید و سپس روی نماد علامت سوال ضربه بزنید.
 2. در صفحه بعدی، انگشت خود را به طرف بالا بکشید و here را لمس کنید. روی Continue ضربه بزنید و سپس با خط مشی‌های مختلف موافقت کنید.
 3. از آنجا، راهنمایی‌ها را تا تنظیم ساعت هوشمند بدون نیاز به تلفن همراه، دنبال کنید.
 4. اگر ساعت شما از LTE پشتیبانی می‌کند، باید یک طرح اینترنت دیتای موبایل را هم تنظیم کنید.
 5. اگر این سرویس را از قبل دارید، انگشت خود را به پایین بکشید، گزینه‌ای که نشان می‌دهد آن را از قبل دارید، انتخاب کنید و بعد روی گزینه Next ضربه بزنید.
 6. اگر طرح اینترنت دیتای موبایل ندارید و می‌خواهید در مورد آن بیشتر بدانید، با شرکت مخابراتی گوشی هوشمند خود تماس بگیرید. یا این که می‌توانید برای ادامه تنظیمات ساعت هوشمندتان، روی Skip ضربه بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

دسته بندی ها

درحال بارگذاری ...