صفحه نمایش جدید اپل

در سال گذشته کمپانی اپل شاهد افزایش فروش مک‌بوک بوده‌است. این مسئله ممکن است شما را وسوسه کند که با عجله یک لپ‌تاپ جدید macOS بخرید. اما ما در izeetech به شما توصیه می‌کنیم که دست نگه‌دارید زیرا فناوری به کار رفته در صفحه نمایش جدید اپل برای آیپد و مک‌بوک در حال تغییر است و خرید لپ‌تاپ جدید در حال حاضر اشتباه خواهد بود.

انتظار می‌رود که در پاییز شاهد طراحی جدیدی از سوی این کمپانی باشیم. اما به نظر می‌رسد که تصمیمات اپل درباره فناوری صفحه نمایش به جدیت گذشته نباشد. باید بدانید که چه نوع نمایشگری را در مک‌بوک خود می‌خواهید و چقدر باید منتظر آن باشید؟

در این میان، اپل از لپ‌تاپ‌های رده بالای مک‌بوک پرو صرف‌نظر می‌کند تا بتواند در اواخر امسال از فناوری صفحه نمایش مینی ال‌ ای ‌دی استفاده کند. این امر مک‌بوک‌های پرو 14 و 16 اینچی را قادر می‌سازد تا رنگ‌های زنده‌تر، رنگ مشکی عمیق‌تر و بهره‌وری بهتری را ارائه دهند. همین مسئله به تنهایی کافی ست که برای دیدن مک‌بوک پرو جدید منتظر بمانیم.

اما موارد بیشتری وجود دارد. اپل در حال آماده شدن برای استفاده از فناوری OLED در صفحه نمایش لپ‌تاپ‌های خود است، با این حال به طور بالقوه با روی آوردن به مینی ال‌ ای‌ دی در برخی از سخت افزارهای خود دچار پسرفت می‌شود.

در حالی که مینی ال‌ ای‌ دی مزایای فوق را ارائه می‌دهد، وقتی به عقب می‌روید و به مینی ال‌ ای ‌دی به عنوان بخشی از اکوسیستم لوازم الکترونیکی مصرفی نگاه می‌کنید، نمی‌توانید به آن تکیه کنید. عملکرد اپل در نمایشگرهای مینی ال‌ ای‌ دی، چه برای مک‌بوک پرو آینده و چه آیپد پرو فعلی، کمتر از حد انتظار بوده‌ است. در طول تابستان، تامین‌کنندگان اپل سخت کار کردند و طراحی را تغییر دادند تا بازدهی را افزایش دهند.

علاوه بر این، شما باید کمبود تراشه‌های سیلیکونی در سرتاسر جهان را نیز در نظر داشته باشید. این مسئله قطعات موجود برای صفحه نمایش مینی ال‌ ای ‌دی را تحت تأثیر قرار داده‌ است و بیش از همه کنترل‌کننده‌های صفحه نمایش تحت تأثیر قرار گرفته‌اند. کندی اقتصادی و همه‌گیری مداوم ویروس کرونا را نیز اضافه کنید. تمام این‌ موارد تغییر صفحه نمایش‌ها به مینی ال‌ ای ‌دی را بسیار مشکل کرده‌است. بنابراین جای تعجب نیست که اپل به دنبال گزینه‌های جایگزین می‌گردد.

صفحه نمایش جدید اپل

جایگزین مورد نظر OLED است. کمپانی سامسونگ خط تولید خود را برای نمایشگرهای OLED با سخت‌افزار جدید و افزایش سفارش تقویت کرده‌ است. انتظار می‌رود سامسونگ الکترونیک و اپل سهم بیشتری از این افزایش را به خود اختصاص دهند.


خبر مرتبط:

آیا آیپد پرو اولین تبلت OLED اپل است؟!


اکنون سوال این است که صفحه نمایش جدید اپل در لپ تاپ macOS چه نوع است؟ اگر هم‌اکنون قصد خرید دارید، تضمین می‌شود که این لپ‌تاپ، چه مک‌بوک ایر باشد و چه مک‌بوک پرو، صفحه نمایش IPS خواهد داشت. این لپ‌تاپ‌ها از زبان طراحی قدیمی‌تری نیز استفاده می‌کنند که قرار است جایگزین شود. بروزرسانی پیشرفته مک‌بوک پرو تا پایان سال آغاز می‌شود.

تصور بر این بود که کمپانی اپل در سری محصولات جدید خود تمام خانواده مک‌بوک را با زبان طراحی جدید و صفحه نمایش مینی ال‌ ای ‌دی روانه بازار کند اما به نظر نمی‌رسد که این تصمیم جدی باشد. به احتمال زیاد اپل انواع صفحه نمایش را در لپ‌تاپ های خود با هم مخلوط کرده و با یکدیگر هماهنگ می‌کند تا بین مک‌بوک ایر، مک‌بوک پرو ارزان قیمت و مک‌بوک پرو پیشرفته با ترکیبی از IPS ، OLED و مینی ال ای دی تفاوت ایجاد کند.

صفحه نمایش در نحوه‌ی ارائه و ارزش هر لپ‌تاپ از اهمیت بسیاری برخوردار است. آینده‌ی صفحه نمایش جدید اپل همچنان مورد بحث است و شما باید منتظر بمانید تا ببینید تیم کوک و گروهش در ماه‌های آینده چه چیزی را ارائه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...