در حال بارگذاری ...
آیفون 14

طبق گزارشی در یک روزنامه تجاری کره ای، اپل در زمینه تامین دوربین جلوی آیفون 14 با چالش هایی مواجه شده است که مجبور شده راه حل گران تری را نسبت به گوشی های قبلی خود انتخاب کند.

اپل به جای شرکای معمول خود یعنی یک شرکت چینی ناشناس و شرکت ژاپنی شارپ، دست به همکاری با ال جی اینوتک برای تولید دوربین سلفی زده است.

شرکت ال جی اینوتک که زیرمجموعه شرکت بزرگ ال جی است، اولین سازنده کره جنوبی است که قرار است قطعه خاص خود را به اپل عرضه کند. اکنون این شرکت در حال تولید انبوه دوربین سلفی آیفون 14 است.

اپل در ابتدا قصد داشت این همکاری را برای آیفون 15 آغاز کند. اما میبینیم که با نزدیک شدن به عرضه آیفون 14، زمان این همکاری جلو افتاده است.

کره آی تی نیوز همچنین افزوده است که مطمئن است در تست های کیفیت، مشکلات کیفیتی از سوی سازندگان دوربین چینی وجود داشته است. همچنین در نمایشگر چینی BOE نیز تاخیر رخ داده است که ممکن است پس از تغییر طراحی نمایشگر آیفون 13 برای افزایش نرخ، قرارداد خود را برای آیفون 14 از دست بدهد.

این تغییر، قیمت قطعات را تغییر داده است. معمولا قیمت دوربین سلفی حدود یک سوم دوربین اصلی است. افزودن ویژگی های جدید مانند فوکوس خودکار هزینه دوربین را در مقایسه با مدل‌های قبلی حدود سه برابر افزایش داده است. هنوز مشخص نیست چقدر به قیمت گوشی اضافه می شود.

شرکت شارپ ژاپن همچنان برای ساخت دوربین سلفی آیفون 14 همکاری می کند و با سخت افزار و قابلیت های ال جی اینوتک همراه می شود. شرکت ال جی اینوتک، قطعات اپتیکال دوربین را به جای اتکا به تامین کنندگان شخص ثالث در داخل خود تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...