در حال بارگذاری ...
اندروید 14 2023

در مراسم گوگل 1.0 که در روز چهارشنبه، 11 مه برگزار می شود شاهد ارائه اندروید 13 خواهیم بود. گوگل اسم رمز اندروید ها را با نام دسر ها مشخص می کند. اندروید 13 با نام رمز تیرامیسو شناخته می شود. این نام گذاری از سال 2009 با اندروید 1.5 شروع شد.

نام رمز دسر اندروید 14 توسط AOSP فاش شده است

گوکل نسخه بعدی اندورید که در 15 سپتامبر 2009 منتشر شد را دونات نامید. گوگل این نام گذاری را تا اندروید 10 به ترتیب حروف الفبا ادامه داد.

هر سال بعد از تولید بزرگ نسخه رسمی اندورید، مجسمه ای نمادین از آن ساخته می شد و در Googleplex در دفتر مرکزی شرکت در کالیفرنیا قرار می گرفت. اخیرا اسن مجسمه ها از آن جا خارج شده اند. برخی امیدوارند که گوگل فصد دارد آن ها را تا قبل از رویداد خود بازیبای کند.

لیست کامل اسامی دسر ها که برای نسخه های مختلف اندروید عنوان شده اند ارائه خواهیم کرد. در سال 2013 نام رمز اندروید کیت کت بود که عنوان یک شکلات محبوب بود. عنوان بیسکوئیت معروف اوریو  به اندروید 8 در سال 2017 تعلق گرفت.

در سال 2019 قرار بود نام دسر اندروید 10 با حرف Q شروع شود اما پیدا کردن این نام سخت بود. گوگل ظاهرا این تمرین را پایان داد. اگرچه در داخل گوگل، اندروید 10 “کوئینس تارت” نامیده می شد.

گوگل نام دسر داخلی اندروید 14 را فاش کرد

گوگل همچنان از اعداد برای نام‌های رسمی نسخه اندروید استفاده می کند و در داخل شرکت از نام‌های دسر استفاده می‌شود. به عنوان مثال، اندروید 11 و اندروید 12 در داخل دفتر مرکزی به ترتیب با نام کیک مخملی قرمز و بستنی یخی شناخته می شوند. نام رمز تیرامیسو برای اندروید 13 در وب سایت (AOSP) مشاهده شد.

اندروید 14 که قرار نیست تا سال 2023 منتشر شود، دارای نام دسر کیک وارونه است. حروف U، V، W، X، Y، Z برای اندروید 15 تا اندروید 20 باقی مانده اند. اعضای Google باید روی پیدا کردن کدهای دسر مناسب کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...