در حال بارگذاری ...
ترفندهای استفاده از AirPods Pro

با صدای فضایی، حالت شفافیت و حذف فعال نویز، کارهای زیادی می توانید با AirPods Pro انجام دهید.

با اینکه پاییز گذشته AirPods 3 عرضه شد، اما هنوز هم AirPods Pro جز بهترین هدفون هایی است که اپل ارائه می دهد. ایرپاد پرو دارای چندین ویژگی منحصر به فرد است که آن را به انتخاب بهتری تبدیل می کند. از این ویژگی ها می توان به حذف نویز فعال بهبود یافته و نوک های سیلیکونی قابل تعویض برای تناسب بهتر اشاره کرد.

فرقی نمی کند ماه هاست که ایرپاد پرو را خریداری کرده اید یا به تازگی آن را تهیه کرده اید، هنوز نکات زیادی برای یادگیری وجود دارد تا بتوانید بهترین بهره را از آن ببرید. در اینجا تمام نکات لازم از جفت کردن آن گرفته تا صدای فضایی را جمع آوری کرده ایم.

جفت کردن AirPods Pro تنها چند ثانیه

بعد از جعبه گشایی ایرپاد پرو، کیس شارژر را در حالی که قفل گوشی آیفون یا آیپد خود را باز کرده اید باز کنید. بعد از آن پیامی مبنی بر اینکه آیا می خواهید هدفون ها را جفت کنید مشاهده می کنید.

روی اتصال یا Connect ضربه بزنید. لازم به ذکر است که ایرپاد پرو علاوه بر آیفون با تمام دستگاه های وارد شده با حساب iCloud نیز جفت می شود.

کنترل های AirPods Pro

می توانید به جای ضربه زدن به یکی از ایرپاد ها از ساقه آن به عنوان دکمه استفاده کنید. در اصل دکمه ای وجود ندارد اما این قسمت حساس به فشار است.

برای این کار دو انگشت خود را در دو طرف یک ایرپاد فشار دهید. برای اینکه مطمئن شوید این کار را درست انجام داده اید با هر بار کلیک صدایی را می شنوید. کار هایی که می توانید انجام دهید:

یکبار فشار دادن: مکث/پخش

دوبار فشار دادن: آهنگ بعدی

سه بار فشار دادن: آهنگ قبلی

فشار طولانی: جابجایی بین حالت حذف نویز و حالت شفافیت

راه های نظارت بر عمر باتری

عمر باتری ایرپاد پرو یکی از بهترین ویژگی های آن است، به طوری که می توانید بدون نیاز به شارژ مجدد با شارژ کیس و هر هدفون ساعت ها سر کنید. اگر می خواهید میزان شارژ آن ها را بررسی کنید، چند راه مختلف وجود دارد.

اولین راه این است که هم زمان با باز بودن قفل دستگاه کیس شارژر را باز کنید. در این زمان انیمیشنی نشان داده می شود که میزان شارژ کیس و ایرپاد را نمایش می دهد.

ترفندهای استفاده از AirPods Pro

راه دیگر این است که ویجت باتری را به صفحه اصلی آیفون اضافه کنید. بعد از آن هر بار که ایرپاد با آیفون شما جفت شده باشد، می توانید میزان شارژ هر هدفون و کیس را در ویجت بررسی کنید.

نحوه استفاده از حذف نویز فعال

اصلی ترین ویژگی ایرپاد پرو حذف نویز فعال یا همان قابلیت ANC است. وقتی حذف نویز فعال باشد تقریبا می تواند تمام نویز های پس زمینه را که با ایرپاد معمولی می شنوید مسدود کند. اگر در مکان شلوغی هستید و نیاز به تمرکز کردن دارید این ایرپاد می تواند به جلوگیری از حواس پرتی به شما کمک کند.

ترفندهای استفاده از AirPods Pro

برای فعال یا غیر فعال کردن حذف نویز می توانید از فشار طولانی یکی از دکمه های ایرپاد استفاده کنید. یا از طریق مرکز کنترل بین حالت های حذف نویز و شفافیت جابجا شوید. برای این کار از گوشه سمت راست بالا صفحه نمایش را پایین بکشید. بعد از مشاهده مرکز کنترل نوار صدا را به مدت طولانی فشار دهید تا سه گزینه حذف نویز، خاموش و شفافیت را ببینید و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

وقتی نیاز است هم زمان با شنیدن موسیقی یه صدای محیط هم گوش دهید، حالت شفافیت را فعال کنید تا از محیط اطراف خود باخبر بمانید. روشن کردن این حالت نیز مانند فعال کردن حذف نویز است.

صدای فضایی یک تجربه چشمگیر است

ایرپاد پرو با صدای فضایی یک تجربه نسبتا جدید عالی را به ارمغان می آورد. این ویژگی را باید در تنظیمات فعال کنید.

برای این کار به ترتیب به تنظیمات، بلوتوث، «i» در کنار AirPods Pro بروید و سوئیچ صدای فضایی را روشن کنید. برای این که کار با این ویژگی را یاد بگیرید گزینه See & Hear How It Works را انتخاب کنید تا به نسخه نمایشی گوش دهید.

ترفندهای استفاده از AirPods Pro

از این به بعد این حالت را فعال کنید تا با لذت به تماشای ویدیو مشغول شوید.

اگر گزینه Spatial Audio را در تنظیمات نمی بینید احتمالا لازم است ایرپاد پرو خود را بروزرسانی کنید.

ترفندهای استفاده از AirPods Pro

از Apple Watch خود برای کنترل AirPods Pro استفاده کنید

برای کنترل حالت های حذف نویز و شفافیت می توانید از اپل واچ خود نیز استفاده کنید. در برنامه Now Playing نماد AirPlay را انتخاب کنید تا با استفاده از اپل واچ بین این حالت ها جابجا شوید.

ترفندهای استفاده از AirPods Pro

از مک خود برای کنترل AirPods Pro استفاده کنید

همچنین می توان با استفاده از مک بین حالت های حذف نویز فعال و شفافیت جابجا شد. هنگامی که ایرپاد پرو به رایانه متصل باشد با کلیک بر نماد AirPods می توان حالت را تغییر داد.

تناسب مناسب را به دست آورید

سه نوک سیلیکونی برای تناسب گوش وجود دارند. سایز متوسط از ابتدا بر روی ایرپاد نصب شده است. ابتدا آن را امتحان کنید اگر دیدید اندازه نیست سایز کوچکتر یا بزرگتر را امتحان کنید. سیلیکونی اولیه را به بیرون بکشید تا بتوانید جفت دیگر را قرار دهید.

ترفندهای استفاده از AirPods Pro

تست تناسب نوک گوش را انجام دهید تا بهترین تناسب را پیدا کنید

وارد تنظیمات ایرپاد پرو شوید و تست Ear Tip Fit را انجام دهید. تست صدا را با استفاده از میکروفون ایرپاد پخش می کند و سپس به شما می گوید که آیا نوک گوش سیلیکونی که استفاده کرده اید مناسب گوش‌های شما است یا خیر.

برای انجام این آزمایش، وارد تنظیمات آیفون شوید . بلوتوث را انتخاب کنید. سپس بر روی “i” کنار AirPods Pro ضربه بزنید و تست را انتخاب کنید. دستورات آن را دنبال کنید.

ممکن است نتیجه آزمایش دو اندازه متفاوت مثلا متوسط و کوچک موفق باشد. پس به اولین انتخاب اکتفا کنید. چون ممکن است با دومی احساس راحت تری داشته باشید.

هنگام شارژ بی سیم کیس، وضعیت شارژ را مشاهده کنید

کیس شارژر AirPods Pro  می تواند به صورت بی سیم روی پدهای شارژ بی سیمی که با آیفون کار می کند شارژ شود. این کیس همچنین با شارژرهای MagSafe کار می کند، با این تفاوت که مانند آیفون 12 یا 13 به صورت مغناطیسی به شارژر نمی چسبد.  برای شارژ، کیس را روی پد قرار دهید تا چراغ کوچک رو به بالا باشد تا شارژ شروع شود. چراغ کیس زمانی که روی پد قرار می گیرد روشن می شود که نشان می دهد در حال شارژ شدن است. روی کیس ضربه بزنید تا وضعیت شارژ کیس را بررسی کنید. رنگ سبز به معنی شارژ کامل آن است.

این نکات و ترفند ها به شما کمک می کنند تا به طور کامل بر هدفون های بی سیم جدید خود مسلط باشید. می توان این نکات را با تمام ایرپاد ها انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...