در حال بارگذاری ...
8 قابلیت جدید واتس‌اپ

طبق گزارش‌ها، واتساپ قرار است در به‌روزرسانی‌های آتی، چند قابلیت جدید را برای پلتفرم‌های اندروید و iOS ارائه کند. این قابلیت‌ها توسط WABetaInfo، وب سایتی که قابلیت‌ها و تغییرات جدید واتساپ را پیگیری می‌کند، مشاهده شده‌ است. هم‌اکنون برخی از این قابلیت‌ها در دسترس کاربرانی که در برنامه‌ی نسخه‌ی بتای واتساپ ثبت‌نام کرده‌اند، قرار دارد و از طریق این اطلاعات به بیرون درز کرده‌ است. در اینجا 8 قابلیت جدید واتس‌اپ که ممکن است به زودی در دستگاه‌های هوشمندتان قابل‌استفاده باشند را مشاهده خواهید کرد.

1_قابلیت چت گروهی به نام Communities

قابلیت Community

قابلیت Community یا انجمن، اولین قابلیت از 8 قابلیت جدید واتس‌اپ محسوب می شود و کنترل بیشتری را برای مدیران گروه‌ها فراهم می‌کند. انتظار می‌رود که این قابلیت گزینه‌ای برای ایجاد گروه‌هایی درون گروه‌ها فراهم ‌کند. این قابلیت کاربران را قادر می‌سازد که محتوای گروه‌ها را مثل کانال‌ها درون یک Discord بچینند. وب سایت WABetaInfo در مورد امنیت چت کردن با این قابلیت می‌گوید که پیام‌های ارسال شده به این گروه‌ها رمزگذاری می‌شوند.

2_امکان استفاده از واتساپ در چندین دستگاه مختلف حتی اگر گوشی هوشمند شما به اینترنت متصل نباشد

استفاده از واتساپ در چندین دستگاه

اخیراً این پلتفرم برای همه کاربران بتا قابلیت اتصال چند دستگاهی را اضافه کرده‌است. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد که حتی در صورتی که گوشی موبایل اصلی آن‌ها به اینترنت متصل نباشد، باز هم بتوانند با چندین دستگاه دیگر به این پلتفرم دسترسی داشته باشند. کاربران می‌توانند با یک حساب واتساپ خود، حداکثر به چهار دستگاه دیگر متصل شوند.

3_محدوده زمانی جدید برای ناپدید شدن پیام‌ها

محدوده زمانی جدید برای ناپدید شدن پیام‌ها

واتساپ سال گذشته قابلیت پیام‌های ناپدید شونده را معرفی کرد. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد، پیام‌هایی را ارسال کنند که پس از مدت زمان مشخصی ناپدید می‌شوند. با به‌روزرسانی بتا، این کمپانی به این قابلیت گزینه‌های جدید 90 روزه و 24 ساعته را هم اضافه کرده‌ است. این پیام‌های ناپدید شونده در حال حاضر پس از 7 روز به طور خودکار حذف می‌شوند. این سومین قابلیت از 8 قابلیت جدید واتس‌اپ محسوب می گردد.

4_کنترل‌های بیشتر برای آخرین بازدید، عکس پروفایل و سایر اطلاعات

کنترل‌های بیشتر برای آخرین بازدید

این قابلیت به شما امکان می‌دهد در مورد این که چه کسانی می‌توانند آخرین بازدید (Last Seen)، وضعیت(Status)، عکس پروفایل و توضیحاتی که در مورد خود می‌نویسید را در واتساپ ببینند، تصمیم گیری کنید. این برنامه از قبل گزینه‌هایی مانند Everyone، My Contacts و Nobody را ارائه داده‌ است و کاربران با استفاده از گزینه چهارم یعنی “My Contacts Expect” می‌توانند مخاطبینی را که مایل به اشتراک‌گذاری اطلاعات خود با آن‌ها نیستند را انتخاب کنند.

5_قابلیت واکنش به پیام‌ها در واتساپ درست مانند پیام رسان‌های اینستاگرام و فیس‌بوک عمل می‌کند

قابلیت واکنش به پیام‌ها

واتساپ قرار است قابلیت واکنش‌ به پیام‌ها را مشابه آنچه در حال حاضر در پلتفرم‌های اینستاگرام و فیس‌بوک موجود است، ارائه دهد. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به انتخاب گزینه پاسخ یا Reply به پیام‌ها واکنش نشان دهند.


خبر مرتبط:

اینستاگرام در حال تست قابلیت جدید جستجوی علاقه‌ یا Interest search


کاربران کافی ست روی پیامی که می‌خواهند به آن واکنش نشان دهند ضربه زده و نگه دارند و بعد انگشت خود را به سمت ایموجی انتخابی خود بکشند. این واکنش زیر متن ظاهر می‌شود و برای همه اعضای گروه قابل مشاهده خواهد بود.

6_قبل از ارسال پیام صوتی می‌توانید به آن گوش دهید

امکان گوش دادن به پیام‌های صوتی قبل از ارسال

قرار است واتساپ با یک رابط کاربری جدید و مناسب، امکان گوش دادن به پیام‌های صوتی را قبل از ارسال فراهم کند. با این قابلیت کاربران می‌توانند قبل از این که پیام‌های صوتی ضبط شده خود را بفرستند، به آن‌ها گوش دهند. این کمپانی می‌خواهد یک دکمه توقف تعبیه کند که کاربران با بهره‌گیری از آن بتوانند به سرعت به پیام صوتی خود گوش دهند و در صورتی که پیام صوتی خود را دوست نداشته باشند، آن را حذف کنند.

7_کارت مخاطب طراحی جدیدی دارد

کارت مخاطب

کارت مخاطب (وقتی کسی در واتساپ روی نام شما ضربه می‌زند، نمایه شما به صورت یک کارت ظاهر می‌شود) قرار است در طراحی جدیدی ارائه شود. اسکرین شات‌های لو رفته نشان می‌دهد که واتساپ دکمه اطلاعات کنار نام مخاطب را جابجا کرده و عکس پروفایل دیگر به صورت مربع شکل نیست.

8_اگر ایموجی دریافتی باز نشود، کاربران متوجه خواهند شد

8 قابلیت جدید واتس‌اپ

واتساپ در حال حاضر روی واکنش پیام‌ها و همچنین نحوه مشاهده آن‌ها توسط کاربران کار می‌کند. در صورتی که واکنش یا ایموجی به اشتراک گذاشته شده در چت باز نشود، واتساپ به کاربر اطلاع می‌دهد که نسخه واتساپ در حال اجرا، از دریافت واکنش پشتیبانی نمی‌کند. این آخرین قابلیت از 8 قابلیت جدید واتس‌اپ به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...