در حال بارگذاری ...
سرویس 5G

امروز در آی زی قصد داریم تا از فناوری 5G و گسترش این فناوری در دنیا سخن بگوییم. از آنجایی که شرکت‌های تولیدکننده‌ی تلفن‌های هوشمند به طور مداوم در تلاشند تا دستگاه‌های مجهز به فناوری 5G بهتری بسازند، تعداد شهرهایی که از این فناوری پشتیبانی می‌کنند نیز رو به افزایش است. بر اساس گزارش‌های به دست آمده هم‌اکنون 1662 شهر در سرتاسر دنیا مجهز به سرویس 5G شده‌اند. طبق آمارهای VIAVI1 که یک مرکز ارائه دهنده‌ی راه‌حل شبکه، مبتنی بر کارهای آزمایشگاهی‌ ست، این 1662 شهر در 65 کشور قرار گرفته‌است و نشان دهنده‌ی افزایش بیش از 20 درصدی این پیشرفت در طول سال 2021 بوده‌است.

براساس بیانیه‌ی مدیر ارشد فناوری مرکز VIAVI، اگرچه ما شاهد جهش قابل توجهی در تعداد شبکه‌های در حال گسترش هستیم اما باید توجه داشت که تمام این فناوری‌های 5G قدرت یکسانی ندارند. در آخرین ویرایش گزارش “وضعیت 5G” آمده است که سه کشور برتر دارای بیشترین شهر با پوشش 5G عبارتند از چین با 376 شهر، ایالات متحده با 284 شهر و فیلیپین با 95 شهر، با پشت سر گذاشتن کره جنوبی که اکنون با 85 شهر در جایگاه چهارم قرار دارد. منطقه آسیا-اقیانوسیه با 641 شهر در رده اول و اروپا، خاورمیانه و آفریقا با 623 شهر در رده‌ی دوم قرار می‌گیرد. منطقه آمریکا با 398 شهر از آن دو عقب‌تر است.

سرویس 5G

با راه اندازی خدمات سرویس 5G تجاری در چهار کشور دیگر که شامل قبرس، پرو، روسیه و ازبکستان می‌شود، بیش از یک سوم کشورهای جهان اکنون حداقل یک شبکه 5G زنده دارند. با این حال، کیفیت و سرعت اتصال بسته به طیف موجود می‌تواند از منطقه‌ای به منطقه دیگر به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

براساس گفته‌های مدیر ارشد فناوری مرکز VIAVI، شبکه‌هایی که در فرکانس‌های باند پایین، میانی و بالا کار می‌کنند از لحاظ دسترسی و توان عملیاتی، عملکرد بسیار متفاوتی دارند و اهمیت اطمینان و بهینه‌سازی شبکه را افزایش می‌دهند تا بتوانند وعده 5G را برآورده کنند.

طبق گزارش‌های به دست آمده، داده‌های گردآوری شده فقط از طریق منابع موجود در دسترس عموم و فقط برای اهداف اطلاعاتی به عنوان بخشی از رویه‌ی VIAVI در ردیابی روندها برای توسعه فناوری پیشرفته است كه به ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی اجازه می‌دهد تا سرویس 5G را کنترل کنند.

VIAVI یک ارائه‌دهنده جهانی راه حل آزمایشی، نظارت و اطمینان شبکه برای ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی، شرکت‌ها، تولیدکنندگان تجهیزات شبکه، دولت و خدمات هواپیمایی ست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...