در حال بارگذاری ...
15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

فرقی نمی کند از سامسونگ گلکسی S22، یا Z Fold 3 استفاده می کنید یا یکی از بهترین گوشی های سامسونگ را در اختیار دارید. گوشی های گلکسی انبوهی از ویژگی ها را دارند که احتمالا از برخی از آن ها آگاهی ندارید.

ویژگی های کوچک و جالب بسیاری از گفتن عبارت «Cheese» برای گرفتن سلفی گرفته تا کشیدن انگشت روی صفحه برای گرفتن اسکرین شات وجود دارد. اگر تمام آن ها را بشناسید قطعا استفاده از سامسونگ برایتان سرگرم کننده تر خواهد بود.

حتی ممکن است برخی ویژگی ها واقعا پنهان نباشند اما از وجود آن ها آگاهی نداشته باشید. حتی اگر احساس می کنید تمام ویژگی ها را می شناسید باز هم ممکن است حداقل یک ترفند را نشناسید.

در اینجا 15 ویژگی پنهان سامسونگ آورده شده است که نحوه استفاده از گوشی شما را تغییر می دهد.

1. با استفاده از حرکات دست یا صدا، سلفی بگیرید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

فرقی نمی کند که از آن دسته افراد هستید که روزانه 50 تا عکس سلفی می گیرند یا تنها سالی یک بار آن هم در مراسم های خاص سلفی میگیرید. به هر حال این ترفند می تواند شما را سرگرم کند.

برای اینکه حرکات سلفی را در گلکسی خود فعال کنید برنامه دوربین را باز کنید و در تنظیمات بالای صفحه روش های عکسبرداری را انتخاب کنید. در اینجا می توانید فرمان های صوتی و نمایش کف دست را روشن کنید.

اکنون می توانید از فرمان های صوتی با گفتن عبارت های “smile” “cheese” یا “shoot” برای دوربین سلفی یا پشتی استفاده کنید. می توانید برای گرفتن سلفی کف دست خود را به دوربین نشان دهید و برای فیلم برداری بگویید “record video.”

2. همه چیز را با برنامه LOCK Good سفارشی کنید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

اپلیکیشن LOCK Good که البته در بعضی مناطق در دسترس است را می توانید از فروشگاه گلکسی دانلود کنید. از این پس سامسونگ به شما این اجازه را می دهد تا هر چیزی را در دستگاه خود تغییر دهید. مثلا می توانید ظاهر آیکون ها در نوار وظیفه و ظاهر ساعت نمایشگر همیشه روشن را تغییر دهید.

3. از حرکات دقیقاً همانطور که می خواهید استفاده کنید

سامسونگ این امکان را می دهد که صفحه نمایش استاندارد که در حالت عادی سه دکمه لمسی را در پایین نشان می دهد را با صفحه نمایش جدید و مدرن عوض کنید. در این حالت می توانید با استفاده از حرکات دست در حالت صفحه نمایش One Hand Operation بین صفحات جابه جا شوید. مثلا از طریق چپ و راست کشیدن یا از پایین به بالا رفتن و یا حرکات دیگر به صفحه نمایش اصلی بروید و یا برنامه های اخیر را مشاهده کنید. البته امکان سفارشی سازی این حرکات وجود دارد.

از طریق این قابلیت می توانید به راحتی هر عملی را با یک حرکت انجام دهید. مثلا با کشیدن مورب از بالای صفحه فلش را روشن کنید یا به آهنگ بعدی بروید و یا کارهای دیگر انجام دهید.

4. دو کپی از پیام رسان ها را ایجاد کنید

ممکن است به دلیل داشتن دو سیم کارت نیاز به راه اندازی دو اپلیکیشن پیام رسان مانند واتس اپ داشته باشید. ویژگی Dual Messenger سامسونگ همین کار را انجام می دهد. یعنی برنامه مورد نظر شما را شبیه سازی می کند و نسخه جداگانه آن را می سازد. می توانید وارد آن شوید و حساب جدیدی ایجاد کنید.

برای ایجاد اپلیکیشن دوگانه باید وارد تنظیمات شوید و در پایین Dual Messenger را پیدا کنید. برنامه ای که می خواهید شبیه سازی کنید را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. منتظر بمانید تا در منوی برنامه ها ظاهر شود.

5. با استفاده از پوشه امن، یک پناهگاه امن ایجاد کنید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

سامسونگ برای کاربرانش صندوق مخفی قرار داده است که کاربران می توانند در این فضای دوم فایل ها یا برنامه ها را از فضای اصلی جابجا کنند. این قابلیت به عنوان منطقه خصوصی گوشی وجود دارد.

اگر می خواهید این پوشه امن یا Secure Folder را ایجاد کنید. در تنظیمات وارد Biometrics and security بشوید و در پایین عبارت پوشه امن را پیدا کنید. بعد از انتخاب گزینه Agree با حساب سامسونگ یا گوگل وارد شوید و ایمنی پوشه را تنظیم کنید. بعد از آن در منوی برنامه Secure Folder ظاهر می شود. می توانید برنامه های مورد نظر خود را در این پوشه قرار دهید.

این قابلیت ایده خوبی برای برنامه های بانکی و برنامه هایی که به امنیت احتیاج دارند می باشد. حتی شما می توانید برنامه هایی را که نمی خواهید دیگران ببینند را در این پوشه قرار دهید.

6. با حذف انیمیشن ها سرعت کارها را افزایش دهید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

می توانید از طریق خاموش کردن انیمیشن های دستگاه سرعت گوشی خود را افزایش دهید. برای این کار وارد تنظیمات شوید و در Accessibility گزینه Visibility enhancements را انتخاب کنید. در آخر حذف انیمیشن ها را فعال کنید. اگر احساس کردید در برخی برنامه ها دچار مشکل شدید می توانید به راحتی از همین طریق آن را خاموش کنید.

7. برنامه های بیشتری را روی صفحه اصلی یا منوی برنامه خود قرار دهید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

اگر احساس کردید که به فضای بیشتری برای قرار دادن اپلیکیشن ها در یک صفحه نیاز دارید منوی تنظیمات صفحه اصلی را با دو انگشت باز کنید و در قسمت تنظیمات روی شبکه صفحه اصلی یا شبکه برنامه ها ضربه بزنید و اندازه برنامه ها را به دلخواه خود تغییر دهید.

8. صفحه اصلی خود را قفل کنید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

ممکن است گاهی به طور تصادفی برنامه ای را جابجا یا حذف کنید. برای جلوگیری از آن می توانید در تنظیمات صفحه اصلی که با دو انگشت روی صفحه باز می شود روی گزینه Lock by Lock Home screen layout بزنید تا صفحه نمایش را قفل کنید. با این کار هر بار بخواهید برنامه را حذف کنید یا جابجا کنید باید قفل آن را باز کنید.

9. برای تماس یا پیام دادن به مخاطبین، انگشت خود را بکشید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

عجیب است، با اینکه این ویژگی مدت هاست بخشی از One UI است، با این وجود هنوز عده ای از آن اطلاع ندارند. می توانید در دفترچه تلفن خود نام مخاطب را به چپ با به راست بکشید و به ترتیب به آن شخص پیام دهید یا زنگ بزنید.

10. چشمک زن دوربین نمایشگر برای اعلان ها را فعال کنید.

این امکان وجود دارد که هر زمان اعلانی دریافت می کنید نمایشگر دوربین روشن شود. برای فعال کردن این ویژگی ابتدا به تنظیمات بروید و بعد تنظیمات پیشرفته یا Advanced settings را انتخاب کنید. سپس Flash notification را انتخاب کنید و هر برنامه ای را که می خواهید اعمال شود را انتخاب کنید. همچنین می توانید رنگ چشمک زن را تغییر دهید.

11. برای روشن و خاموش کردن صفحه نمایش، دو ضربه سریع بزنید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

می توانید به جای استفاده از دکمه پاور بر روی صفحه نمایش دبل کلیک کنید تا نمایشگر روشن شود. دوبار ضربه زدن سریع روی صفحه نمایش راحت تر از استفاده از دکمه پاور است. برای فعال کردن آن در تنظیمات پیشرفته به Motions and gestures بروید. در آخر آن را فعال کنید. گزینه دیگری هم به نام Lift وجود دارد که این امکان را می دهد که هر گاه تلفن خود را بالا می برید صفحه موبایل روشن شود.

12. با چرخاندن تلفن خود، تماس ها یا هشدارهای دریافتی را بی صدا کنید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

یک ترفند خوب دیگر این است که می توانید هنگام زنگ هشدار بیداری و تماس، تلفن خود را برگردانید تا بی صدا شود.

برای فعال کردن این ویژگی در تنظیمات وارد Advanced features شوید و Motions and gestures را انتخاب کنید. در اخر tap the toggle by Mute with gestures را برای فعال کردن آن انتخاب کنید.

13. افزایش کیفیت تماس‌های ویدیویی با جلوه‌های پس‌زمینه

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

تنها زوم نیست که محیط اطراف را تار می کند و باعث می شود پس زمینه ای عجیب و غریب را انتخاب کنید. سامسونگ جلوه هایی برای تماس ویدیویی به وجود آورده است که به شما این امکان را می دهد تا جلوه های پس زمینه را در برنامه هایی مانند WhatsApp اعمال کنید. برای فعال کردن آن در ویژگی های پیشرفته تنظیمات به Advanced features بروید و جلوه های تماس ویدیویی را انتخاب کنید. مجموعه ای گزینه مانند امکان انتخاب رنگ پس‌زمینه پیش‌فرض یا انتخاب تصویر برای پس‌زمینه‌تان را مشاهده خواهید کرد. از این پس در تماس تصویری نماد جدیدی را در بالا سمت راست مشاهده خواهید کرد. همچنین می توانید برای ارتقای وضوح میکروفون روی نماد ضربه بزنید.

14. از کف دست خود برای گرفتن اسکرین شات استفاده کنید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

علاوه بر روش مرسوم گرفتن اسکرین شات (کاهش صدا + دکمه روشن/خاموش) می توانید با کشیدن انگشت روی صفحه با کف دست این کار را انجام دهید.

در  قسمت ویژگی های پیشرفته تنظیمات یا Advanced features و سپس Motions and gestures و در آخر گزینه Palm swipe to capture را انتخاب کنید. کافی است دست خود را روی نمایشگر قرار دهید و انگشت خود را به داخل بکشید و اسکرین شات بگیرید.

15. با یک سوایپ به همه تنظیمات سریع خود دسترسی پیدا کنید

15 ویژگی مخفی گوشی های هوشمند سامسونگ

در پنل تنظیمات سریع گوشی که در بالا قرار دارد تعدادی گزینه های دستی وجود دارد. مثلا روشن و خاموش کردن وای فای در این قسمت است. با دو بار کشیدن انگشت خود از بالا به پایین به تمام آن ها دسترسی پیدا می کنید. شما می توانید این بخش را سازماندهی کنید و تا 5 مورد دلخواه خود را در آن قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...